Dánsko kontroluje průběh zápasu a gól visí ve vzduchu. Srbsko potřebuje svůj výkon podstatně zlepšit

Ve středu večer se odehrály závěrečné zápasy v rámci skupiny D. V mnichovské Allianz Aréně došlo na souboj Dánska se Srbskem, do nějž vstupovalo v lepší pozici Dánsko. Srbsko totiž k postupu do vyřazovací části nutně potřebovalo tříbodový zisk.

Dánsko si na úvod evropského šampionátu připsalo remízu 1:1 se Slovinskem, z níž rozhodně nemělo radost. Následně si ale vylepšilo chuť překvapivou remízou s favorizovanou Anglií.

Srbsko svůj první zápas na závěrečném turnaji prohrálo s Anglií, načež mělo obrovské problémy i se Slovinci. Z poslední akce zápasu se mu ale povedlo vyrovnat na konečných 1:1.

Šanci na postup do vyřazovací části si tak před posledním zápasem udržely všechny čtyři týmy. V nejhorší pozici ovšem bylo právě Srbsko, jenž nutně potřebovalo tříbodový zisk.

Mírnou komplikací pro mužstvo trenéra Dragana Stojkoviče byla žlutá karta pro stopera Nikolu Milenkoviče. Tu vytáhl hlavní rozhodčí neobvykle brzo již ve čtvrté minutě.

První větší příležitost byla k vidění v šestnácté minutě, objevil se v ní Alexander Bah. Bývalý hráč pražské Slavie však svou hlavičku nezamířil přesně do prostoru mezi tři tyče, neuspěl ani se žádostí o pokutový kop.

Dánsko postupně přebralo otěže zápasu do svých rukou. Ve 21. minutě se do střelecké pozice dostal Christian Eriksen, skvělý zákrok ovšem vytasil osmadvacetiletý srbský brankář Predrag Rajkovič.

Ve 39. minutě se krásnou kombinací dostalo do obrovské příležitosti, konkrétně se jednalo o útočníka Jonase Winda. V rozhodujícím momentu ovšem podklouzl a míč poslal vysoko nad soupeřovu bránu.

V úvodním dějství se Dánsko dostalo k pěti střelám, z nichž dvě letěly na bránu. Srbsko nedokázalo vystřelit ani jednou a pokud chce na turnaji pokračovat, musí svůj ofenzivní výkon podstatně vylepšit.

Zdroj: UEFA, EURO 2024