Tenis

Další velký úspěch pro český tenis! Siniaková s Američankou Gauffovou ovládla French Open, zapsala osmý grandslam

Další velký úspěch českého tenisu. Kateřina Siniaková s Coco Gauffovou v rámci čtyřhry ovládla letošní French Open, když ve finálovém utkání česko-americká dvojice porazila Italky Erraniovou a Paoliniovou.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Bylo to poměrně překvapivé, když Kateřina Siniaková po minulé sezóně přerušila spolupráci s Barborou Krejčíkovou. V roce 2024 odehrála čtyři turnaje se Storm Hunterovou, která si poté poranila koleno a Siniaková tak byla opět bez partnerky.

Do letošního French Open každopádně vstoupila s jinou, vskutku velmi silnou partnerkou. A to s Coco Gauffovou, přičemž na turnaji nakonec tato dvojice ztratila jediný set.

A to v semifinálovém klání s tenistkami Dolehidovou a Krawczykovou. Siniaková se svou partnerkou ztratila hned úvodní sadu, poté každopádně triumfovala 6:4 a 6:2.

Ve finále Roland Garros pak dvojice Siniaková – Gauffová vyzvala Erraniovou s Paoliniovou. Druhou jmenovanou italskou tenistku mimochodem v sobotu v rámci finále dvouhry porazila Iga Šwiateková, která tak na French Open zkompletovala hattrick.

První set finále čtyřhry byl velmi vyrovnaný a musel ho rozhodnout až tiebreak. Ten byl vyrovnaný podobně jako celá první sada, nakonec ale byla úspěšnější česká tenistka se svou partnerkou. 7:5 pro Siniakovou a Gauffovou.

Siniaková má další grandslamový titul!

Druhý set už byl jednoznačnější. Američanka šla s českou tenistkou do vedení 2:0. Poté obě Italky vzaly svým soupeřkám set, aby však následně ztratily další dva sety. Za stavu 1:4 dokázaly stáhnout manko dvou gamů a snížily na 3:4.

To ale bylo vše, na co se italské hráčky ve druhém setu zmohly. Finálové soupeřky získaly poslední dva gamy a zvítězily 2:0. Američanka získala svůj vůbec první grandslamový titul ve čtyřhře, jeden má také v singlu. Siniaková zaznamenala osmý grandslam.

Zdroj: WTA, Roland Garros