Další skvělá zpráva pro Spartu! Malmö půjde do odvety v Praze bez své největší hvězdy

Sparta vyhrála první zápas v posledním předkole Ligy mistrů 2:0 a do Prahy si veze velmi příjemný náskok. Od vytoužené Ligy mistrů ji dělí posledních devadesát minut. Navíc se švédský tým bude muset v odvetě obejít bez svého nejlepšího hráče.

Sparta do prvního zápasu v Malmö vstoupila velmi aktivně a v prvních deseti minutách diktovala tempo utkání. Poté se hra více vyrovnala a byl to převážně boj ve středu hřiště.

V třicáté první minutě se Sparta mohla poprvé v zápase radovat. Střelu Veljka Birmančeviče prvně lehce tečoval Lukáš Haraslín a poté vyrazně změnil letovou dráhu balonu Jens Stryger Larsen a velmi neštaštně si připsal vlastní gól.

Po inkasované brance Malmö přepnulo na vyšší rychlostní stupeň, ale Sparta byla v defenzivní fázi velmi obětavá a organizovaná. Největší problémy defenzivě Sparty dělal jednoznačně Sebastian Nanasi, který táhnul většinu útoků Švédů.

Do druhé půle vstoupil švédský tým velmi aktvině a míč převážně držel na svých kopačkách. Žádnou velkou příležitost si ale švédský mistr vytvořit nedokázal. V závěru navíc sparťanské vedení navýšil krásnou ranou zpoza vápna Matěj Ryneš a stanovil tak finalní skóre zápasu 2:0 pro Spartu.

Sparta si tedy do domací odvety odváží skvělý výsledek a chybí ji poslední krok, aby si po devatenácti letech zahrála skupinou fázi Ligy mistrů

Malmö se navíc bude muset obejít bez Nanasiho!

Bezprostředně po konci prvního utkání vyšla na povrch informace, že by Samuel Nanasi měl ve čtvrtek odletět do Štrasburku, kde by měl podepsat smlouvu a přestoupit za jedenáct milionů eur do francouzské Ligue 1.

Pro Spartu to je další skvělá zpráva, protože právě Sebastian Nanasi byl v prvním zápase jednoznačně nejlepším hráčem Malmö.

Zdroje: Fabrizio Romano, X