Další obrovská blamáž! Lvíčata schytala obrovský debakl v Dánsku a zkomplikovala si cestu za postupem. Od fanoušků schytávají obrovskou kritiku

Svěřenci trenéra Jana Suchopárka prohráli v Dánsku vysoce 5:0 a na přímý postup na evropský šampionát mohou zapomenout. Lvíčata nutně potřebují vyhrát oba zbývající duely a zároveň věřit, že Island nezíská plný počet bodů.

• Nečekaný debakl s Dánskem
  • Komplikace postupu na evropský šampionát
  • Kritika od fanoušků

Již zápas na půdě Litvy přinesl svěřencům trenéra Jana Suchopárka nečekané problémy. O vítězství musel až tři minuty před koncem základní hrací doby rozhodnout kapitán mužstva Václav Sejk.

Pro duel s Dánskem byl k dispozici i Adam Karabec, jenž se předtím potýkal s drobnými zdravotními problémy. Ani jeho nasazení však České republice k bodovému zisku nepomohlo.

Domácí byli od úvodního hvizdu aktivnějším týmem, což se podepsalo také na výsledném skóre. V prvním poločase se prosadil pouze William Boving, po změně stran ale přišly další čtyři přesné zásahy.

Lvíčata nepříznivým výsledkem 5:0 ztratila šanci na přímý postup na evropský šampionát, jenž se příští rok uskuteční na Slovensku. Nyní už nemají vše ve svých rukou.

Suchopárkův výběr musí nutně během říjnového srazu zvítězit na půdě Walesu a následně přidat i domácí vítězství proti Litvě. Zároveň ale musí doufat, že Island ztratí proti Litvě nebo Dánsku.

Po debaklu týmu Ivana Haška v Gruzii se jedná již o druhou fotbalovou blamáž v krátkém období. Je tedy poměrně pochopitelně, že ze strany fanoušků přichází obrovská kritika.

„My jako národ ten fotbal prostě neumíme,“ zní jeden z nejpopulárnějších komentářů pod příspěvkem na Instagramu. „Super, že jak U21, tak mužský tým nemají normálního trenéra,“ přidává svůj názor další z fanoušků.

Zdroj: FAČR, Instagram