Čtyři červené karty, rozhodla penalta. Teplice zvládly bitvu v Pardubicích

Teplice zvládly důležitý zápas o záchranu, Pardubice porazily 1:0. Jediný gól padl v úplném závěru a z penalty, celkově navíc byly k vidění čtyři červené karty. Všechny body nakonec berou Severočeši.

• Utkání nabídlo celkem čtyři červené karty
  • Teplice vyhrály teprve podruhé
  • Skláři slaví i druhé čisté konto v ročníku

Úvod zápasu byl dle očekávání hodně opatrný, z obou týmů bylo cítit, že si uvědomují důležitost utkání. První pořádné vzrušení obstaral Dominique Simon, který ve 25. a 28. minutě viděl dvě žluté karty v rychlém sledu.

Teplice díky početní převaze začaly dominovat, k přesným střelám to ale nevedlo. Zajímavou možnost zahodil Mohamed Yasser, jehož střela šla však mimo. První poločas celkově nenabídl žádnou střelu na bránu.

Hlavní roli tak hrál v prvním poločase rozhodčí, který na konci úvodní půle ukázal přímou červenou i Tomáši Solilovi. Pardubice tak šly do kabin za bezbrankového stavu, ale zároveň se ztrátou dvou mužů.

Po výměně stran nastoupili hosté aktivněji, první pokus Ondřeje Kričfalušiho ale zablokovala pardubická defenziva. V 50. minutě podpořil dobrou pasáž Teplic Yasser, o kousek však bránu přeci jen minul.

Sedm minut nato už to měly Teplice těžší, druhou žlutou kartu totiž viděl stoper Michal Bílek a hrálo se devět na deset. Na obrazu hry se ale mnoho nezměnilo, hosté dominovali, ale nebyli vyloženě nebezpeční

Až v úplném závěru jim daroval velkou možnost Filip Jindra, když zahrál ve vápně rukou. Balón si následně postavil Roman Čerepkai, zamířil doprostřed brány a pak už běžel slavit se spoluhráči vítězný gól.

Emočně náročný zápas a hlavně závěr neustál trenér Pardubic Jiří Saňák, který byl vyloučen. Jeho Pardubice totiž padly 0:1.

Zdroj: O2 TV Sport