Liga mistrů

Cristiano Ronaldo zažil vítězný návrat na Old Trafford a Juventus tak zůstává ve skupině nadále stoprocentní!

Velký návrat, o kterém bylo napsáno mnoho. Cristiano Ronaldo se po delší době opět vrátil na Old Trafford. Zatímco na druhé straně se Paul Pogba potkal se svými bývalými spoluhráči z Juventusu. I v tomto bylo utkání těchto dvou celků poněkud symbolické. Ani jeden ze dvou zmíněných se v zápase však gólově neprosadil. Mírným favoritem utkání byl Juventus a ten svou roli potvrdil, když zvítězil 1-0 a navýšil svůj náskok na čele své skupiny.

Utkání začalo z obou stran poměrně opatrně. Na první střelu zápasu se čekalo až do třinácté minuty, kdy po centru hlavičkoval Dybala, ale nedokázal vůbec trefit bránu. O tři minuty později zakončoval po centru hlavičkou Pogba, ale s tímhle Szczesny nemohl mít problémy.

A v 17. minutě padl první gól utkání. Do šestnáctky centroval Cristiano Ronaldo z pravé strany na přední tyč, kde byl v souboji Cuadrado se Smallingem, od nichž se však míč odrazil pouze na střed pokutového území, kde číhal Paulo Dybala a ten si se stoprocentní brankovou příležitostí poradil. Argentinec tak poslal Juventus do vedení 1-0.

Ve 22. minutě se po pěkné kombinaci dostal k míči na hranici šestnáctky Joao Cancelo a rovnou vypálil, jenže jeho dělovka mířila víceméně doprostřed brány a de Gea si s ní i díky tomu dokázal poradit a míč vyrazil. Juventus se pak od vstřelené branky mnohem více držel na míči a snažil se v klidu kontrolovat hru, což nebyl zas takový problém, jelikož United hráli spíše v defenzivním bloku, který byl vcelku statický a rozehrávku Juventusu příliš nenapadal, což hostujícímu celku logicky vyhovovalo. Další šance pak byla k vidění ve 30. minutě, když po rohovém kopu hlavičkoval Bentancur, ale míč letěl nad bránu.

Od tohoto momentu se začala hra trochu vyrovnávat, jelikož i United dokázali na chvíli Juventus zatlačit a nejspíše si uvědomili, že prohrávají. Ale nebylo z toho nic vážného. Ve 38. minutě se však naopak musel hned 2x ukázat de Gea, nejdříve proti dělovce Ronalda z přímého kopu, kterou španělský gólman vyrazil, ale pouze k nohám Blaise Matuidiho, který hned z první pálil a de Gea musel předvést skvělý reflexní zákrok, aby míč neskončil v síti. Ve 42. minutě zkoušel pálit levačkou zpoza vápna Dybala, ale jeho střela těsně minula levou tyč.

Po první půli tak Juventus vedl zcela zaslouženě 1-0, jelikož byl o mnoho aktivnějším celkem. Drželi míč na svých kopačkách 67% času a na střely to bylo ve prospěch turínského celku dokonce 8-1, střely na branku pak byly 4-1. Bylo tak jasné, že Manchester United bude muset změnit svou hru.

Do druhé půle sice vstoupili United o něco aktivněji, přesto to nestačilo, aby dokázali Juventus vyloženě přehrát. Ba co víc, dokonce mohli v 52. minutě prohrávat 2-0, když Juventus předvedl krásný a rychlý přechod do útoku, který zakončoval jedovkou do pravého horního rohu zpoza vápna Ronaldo, ale David de Gea byl proti a vytáhl fantastický zákrok. Po této akci však následoval především boj o střed pole, až okolo šedesáté minuty dokázal na pár minut Manchester své hosty zatlačit, ale nedokázal si vytvořit jedinou šanci.

V tom byl mezi Juventusem a United během zápasu rozdíl, protože víceméně každá útočná akce Juventusu zaváněla nebezpečím, zatímco u United tomu tak většinou nebylo. Po delší době, kdy probíhal spíše boj o střed pole, až v 75. minutě pak měli hosté obrovské štěstí, když po několika odrazech uprostřed hřiště napřáhl zpoza šestnáctky Paul Pogba a jeho střela orazítkovala levou tyč, od níž se však míč odrazil do hlavy Szczesnyho a naštěstí pro Starou dámu se míč neodrazil do sítě, ale mimo bránu.

Od 80. minuty se pak Juventus už snažil především hrát najistotu, což víceméně potvrdil i střídáním, když do hry přišel namísto Cuadrada obránce Barzagli. Jenže Manchester nedokázal vyvinout nějaký souvislý dlouhodobý tlak. Naopak ještě v 89. minutě pálil zpoza vápna Bonucci, ale mířil nad bránu. Poté v 90. minutě po individuální akci zakončoval zpoza vápna střelou na zadní tyč Martial, jenže střele scházela razance a tak si s ní Szczesny v klidu poradil. Nastavovaly se ještě tři minuty k základní hrací době, v nich se ale až na velice ochotný pád Rashforda v šestnáctce Juventusu nic podstatného nestalo.

Juventus tak na půdě Manchesteru United zvítězil 1-0 a nutno podotknout, že to bylo víceméně zasloužené. V první půli naprosto kontroloval průběh utkání a v té druhé pak Rudým ďáblům pořádně nedal šanci se nadechnout. Svěřenci José Mourinha sice dokázali statisticky utkání srovnat, ale nedokázali si vytvořit pořádně gólovou situaci a až na nastřelení tyče neměl gólman Staré dámy k světoborným zákrokům. Na držení míče zvítězil Juventus v poměru 60-40%, na střely pak byl aktivnější v poměru 11-8 a co se týká střel přímo na bránu, tak to skončilo 5-4 ve prospěch italského celku.

Turínský celek se tak nadále drží ve vedení skupiny H a po třech odehraných utkáních má náskok čtyř bodů.

Manchester United 1 – 0 Juventus

Sestavy:

Manchester United: De Gea – Young (C), Lindelof, Smalling, Shaw – Matič, Pogba – Martial, Mata, Rashford – Lukaku

Juventus: Szczesny – Sandro, Chiellini (C), Bonucci, Cancelo (87. Costa) – Matuidi, Pjanič, Bentancur – Ronaldo, Dybala (78. Bernadeschi), Cuadrado (81. Barzagli)