Cristiano Ronaldo opět skóroval. Tentokráte jako žolík rozhodl o výhře Portugalska nad Skotskem: Na cestě za 1000 gólů!

Portugalsko v neděli večer nastoupilo ke svému druhému utkání v rámci Ligy národů. Proti Skotsku překvapivě začínal pouze na střídačce hvězdný Cristiano Ronaldo. To však ničemu nevadilo. Přestože naskočil na hřiště jako žolík, podařilo se mu vstřelit rozhodující branku.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Cristiano Ronaldo po nepodařeném Euru zase září
  • V neděli rozhodl zápas proti Skotsku
  • Na kontě už má více než 900 gólů

Cristiano Ronaldo má sice 39 let a mohl by být zlomený po nepodařeném mistrovství Evropy, kde vyhořel jak on, tak i jeho Portugalsko, nicméně opak se zdá být pravdou. Od momentu, kdy pro něj i jeho reprezentaci šampionát skončil, skóroval v každém utkání, do kterého naskočil.

Že dává góly za Al Nassr, to není překvapením. Ostatně jich v minulé sezoně v Saúdské Arábii nasázel dost. Jak ale bylo zmíněno, na evropský šampionát si střeleckou formu nepřenesl a fanoušci kritizovali, že s ním na hřišti je Portugalsko prakticky jako v oslabení.

Nyní ale Ronaldo znovu střílí góly i v portugalském dresu. Poté, co zapsal čtyři góly a asistenci v posledních čtyř duelech za saúdskoarabský celek, si nyní připsal dvě trefy proti mnohonásobně těžším soupeřům.

Ve čtvrtek proti nebezpečnému, ovšem již ne tak silnému Chorvatsku, naskočil Cristiano v Lize národů v základní sestavě. Na hřišti strávil 88 minut a vstřelil rozhodující gól. Už v 7. minutě poslal Portugalce do vedení Diogo Dalot, ve 34. minutě zvyšoval na 2:0 právě držitel pěti Zlatých míčů.

Chorvati se zmohli pouze na snížení. Vlastním gólem snížil na konečných 2:1 Dalot.

Proti Chorvatům mimochodem legenda Realu Madrid či Manchesteru United vstřelila kariérní gól číslo 900. A na další zářez a start útoku na bájnou tisícovku nečekala příliš dlouho.

Ronaldo rozhodl zápas proti Skotsku i jako žolík

V neděli večer Portugalsko vyzvalo na své půdě Skotsko. Papírově poněkud slabšího soupeře oproti Chorvatům. Možná i proto Cristiano Ronaldo nenastoupil v základní sestavě. V 7. minutě ovšem poslal ostrovany do vedení Scott McTominay.

Cesta za výhrou se tak domácímu výběru zkomplikovala. Herně v první půli měl navrch, ale nedokázal převahu zúročit. I proto ve druhém dějství došlo ke střídání. Ronaldo nahradil Pedra Neta a to se ukázalo být jako zásadní krok.

V 54. minutě srovnal na 1:1 Bruno Fernandes, v 88. minutě se pak dočkal 901. gólu v kariéře i Ronaldo, jenž si před skotskou bránou našel centr Nuna Mendese.

Ronaldo celkově za 45 minut, které odehrál, zanechal slušný dojem. Dostal se do vícero šancí, jiné připravil. Oproti výkonům na Euru nesrovnatelné. Nelze se divit, že si jeho přínos pochvalovali i spoluhráči.

„Jeho vliv je vždy stejný. Bez ohledu na to, jestli startuje na střídačce, nebo v základu. Cristiano vstřelil gól, už 901. v kariéře. Je na své cestě za tisícovkou, což je přesně to, čeho chce dosáhnout,“ cituje Fernandese server Goal.

Zdroj: X, UEFA, Goal