Serie A

Cristiano Ronaldo gólem pomohl Juventusu k vítězství nad AC Milán

Jednoznačně šlágr 12. kola italské Serie A. Souboj milánského AC s turínským Juventusem byl očekávaným soubojem. V duelu dvou velkoklubů byl jasně favorizován právě turínský celek a roli favorita potvrdil. Zvítězil na San Siru 2-0 a veze si domů tři body a v lize zůstává nadále neporažený.

Po oboustranně rozvážném začátku utkání zkoušel poprvé v utkání vypálit Cristiano Ronaldo v 6. minutě, ale střela zpoza šestnáctky mu hodně nevyšla, jelikož minula bránu o několik metrů.

O dvě minuty později už mohl ale Juventus slavit. Alex Sandro poslal zleva centr do šestnáctky a i díky nedůrazu obrany míč hlavou uklidil do sítě k pravé tyči Mario Mandžukič, který poslal hostující celek do vedení 1-0.

Do dalšího zakončení se Mandžukič po odrazu v šestnáctce dostal ve 13. minutě, ale pálil nepřesně. AC se pak po inkasované brance snažilo dostat do hry, ale nedařilo se to kvůli nepřesnostem v rozehrávce. Díky tomu Juventus neměl příliš mnoho defenzivních starostí. Ve 26. minutě potřetí v utkání zakončoval Mario Mandžukič, když dostal pěkný centr zprava a nikým nehlídaný v pokutovém území mohl hlavičkovat. Ale mířil pouze do náruče Donnarummy. Hráči Bianconeri naprosto kontrolovali průběh zápasu s míčem na kopačkách, zatímco Rossoneri měli problém vůbec přejít přes půlící čáru. Ve 33. minutě musel opět zasahovat Donnarumma, ale chytal pouze zblokovanou střelu, takže si bez potíží poradil. O minutu později se už konečně k prvnímu střeleckému pokusu v utkání dostalo i AC, když ze střední vzdálenosti pálil Suso, ale střele scházela razance a tak si Szczesny v poklidu připsal první zákrok.

Ve 40. minutě zahrál ve vlastní šestnáctce rukou Benatia a rozhodčí i díky kontrole na videu nařídil penaltu ve prospěch milánského celku. K penaltovému puntíku si míč postavil Gonzalo Higuain, ale orazítkoval pouze levou tyč. Z opakovaných záběrů pak je zřejmé, že míč lehce lízl i rukavice Szczesnyho.

To však bylo v první pětačtyřicetiminutovce vše. Juventus víceméně zaslouženě držel jednobrankové vedení, když i herně byl lepším týmem. AC navíc nedokázalo proměnit penaltu, mimo níž se do žádné velké šance nedostalo.

Do druhého dějství vstoupili hráči Rossoneri o něco aktivněji. Už ve 49. minutě napřáhl ke střele Hakan Calhanoglu ze střední vzdálenosti, ale mířil vedle levé tyče. Jenže pár minut nato už hru opět kontrolovali Bianconeri. V 55. minutě pálil z hranice pokutového území Cristiano Ronaldo k pravé tyči, ale Donnarumma byl pozorní. Hned dvě minuty poté střílel z přímého kopu Paulo Dybala, ale orazítkoval zvnějšku pravou tyč. Nicméně talentovaný gólman milánského celku situaci kontroloval. Poté v 66. minutě pravděpodobně ze zoufalosti zkoušel pálit z dálky Higuain, ale podle toho i střela dopadla. Dvě minuty nato po skvělé individuální akci z protiútoku zakončoval Cristiano Ronaldo z hranice šestnáctky a mířil k pravé tyči, ale Donnarumma předvedl kvalitní zákrok a míč chytil. V 76. minutě střílel zpoza vápna Ricardo Rodriguez, ale nedokázal trefit Szczesnyho bránu.

V 81. minutě však Juventus zvýšil své vedení na 2-0. Rodriguez špatným odkopem věnoval míč soupeři, když odehrál přímo na Joao Cancela, který si míč navedl na střelu z pravé strany šestnáctky. Tu ještě Donnarumma dobrý zákrokem vyrazil, ale pouze ke Cristiano Ronaldovi, který míč poslal do odkryté brány.

V 83. minutě se situace pro AC ještě více zkomplikovala, když v půli hřiště prý fauloval Higuain Benatiu, přičemž argentinský útočník byl po odpískání zákroku vzteky bez sebe, díky čemuž dostal dvě žluté karty během pár vteřin a byl vyloučen. Jedna karta nejspíše byla za daný faul, který ale rozhodně na kartu nebyl. Ze strany rozhodčího dost kontroverzní a přísné rozhodnutí. Poslední střelecký pokus vyslal ještě v druhé mi nutě nastavení Joao Cancelo, ale mířil nad a v utkání už se více nestalo.

Juventus si tak odváží zaslouženě tři body po výhře 2-0 a potvrdil tak roli, víceméně, jasného favorita. Po celý průběh utkání byli lepším celkem, což potvrzují veškeré statistiky a taktéž konečný výsledek.

AC Milán 0 – 2 Juventus

Sestavy:

AC Milán: Donnarumma – Rodriguez, Romagnoli (C), Zapata, Abate (75. Borini)- Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu (75. Laxalt) – Castillejo (62. Cutrone), Higuain

Juventus: Szczesny – Sandro, Benatia, Chiellini (C), Cancelo – Matuidi, Pjanič (74. Khedira), Bentancur – Ronaldo, Mandžukič, Dybala (79. Costa)