Co ukázala Sparta v remízovém utkání se Slováckem?

Sparta v šestém kole české Chance ligy po dlouhé době na domácí půdě pouze remizovala se Slováckem. Pražané dali v zápase převážně prostor hráčům ze širšího kádru. Co nám sobotní zápas z pohledu Sparty ukázal?

Zlepšující se Solbakken

Markus Solbakken je ve sparťanském táboře velmi řešeným hráčem. Někteří ho chválí, ale ozývají se i hlasy fanoušků, kteří mu stále nemůžou přijít na jméno. Jedno je ale jasné, Solbakken se zlepšuje každým zápasem.

V sobotu si norský defenzivní záložník konečně připsal první bod v rudém dresu. Po jeho skvělém rohovém kopu vyrovnával na 1:1 Asger Sørensen. Solbakken byl ale vidět celý zápas. Celých devadesát minut byl v neustálé nabídce. Jeho pohybem výrazně ulehčoval stoperům výstavbu útoků. Sbíral i mnoho odražených míčů a pomáhal letenským udržet míč na vlastních kopačkách.

Ross zatím není druhý Sørensen

Mathias Ross měl vstup do angažmá ve Spartě velmi povedený. Dvojzápas v předkole Ligy mistrů proti irskému Shamrocku se mu vydařil a sparťanští fanoušci hlásili, že Mathias Ross je druhý Sørensen, který se od prvního zápasu ve Spartě stal stabilním členem základní sestavy.

Postupem času začal Ross nastupovat i v Chance lize a v posledních zápasech se ukázaly jeho velké slabiny. Největší problém má s rychlostí. Už v zápase s Bohemians Rossovi jednoduše utekl Júsuf Hilál a následně pohodlně skóroval. V sobotu se bohužel ukázalo to samé. Mathias opět rychlostně nezachytil náběh estonského záložníka Sinyavskiyho a Sparta opět inkasovala.

Vůdce Birmančevič

Letenským spasitelem byl opět Veljko Birmančevič. Nejlepší hráč české ligy v minulé sezoně nastoupil do zápasu na začátku druhého poločasu a od té doby byl na hřišti velmi znát.

Na hřistě přinesl kromě neodiskutovatelné kvality také obrovskou bojovnost a velký chtíč. I přes pár nepřesností byl Birmančevič jedním z nejlepších Sparťanů v druhém poločase. Svůj výkon dokázal ještě vylepšit proměněnou penaltou na konečných 2:2.

Po zápase Birmančevič velmi zkritizoval výkon letenských hráčů v prvním poločase a dal jasně najevo, že někteří hráči by si měli uvědomit, že Sparta není průměrný tým a měli by podle toho na hřišti bojovat.

Zdroje: Chance liga, AC Sparta Praha, X