Co ukázala Sparta proti Shamrocku? Kritizovaný obránce až na jednu hrubku vyčníval, v závěru mohla přijít zbytečná komplikace

Sparta se v úterý večer představila na hřišti irského Shamrocku Rovers, kam přijížděla v roli velkého papírového favorita. To nakonec dokázala potvrdit také na hřišti, nicméně první půle rozhodně nebyla přesvědčivá. V závěru utkání navíc mohla přijít zbytečná komplikace v podobě inkasovaného gólu.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Sparta přijela do Irska v roli papírového favorita
  • Kritizovaný obránce dovedl Spartu k vítězství
  • V samotném závěru utkání mohla přijít zbytečná komplikace

Sparta již v prvním utkání pod vedením nového kouče Larse Friise předvedla, že se nenachází v optimálním rozpoložení. Úvodní ligové střetnutí s Pardubicemi ale nakonec díky gólům Ryneše a Olatunjiho zvládla poměrem 2:1.

Také do druhé předkola Ligy mistrů vstoupila vítězně. Proti Shamrocku Rovers se ale především v úvodním dějství trápila, ačkoliv měla míč povětšinu času na svých kopačkách.

Nedokázala se totiž dostávat ke gólovým příležitostem, naopak jako první mohli udeřit domácí. Ve 29. minutě chybně rozehrál brankář Peter Vindahl, nicméně střelu záložníka Neila Farrugia do odkryté brány dokázal zblokovat nováček v základní sestavě Mathias Ross.

Úřadující šampion Chance ligy se vzápětí dostal do vedení, o což se postaral Veljko Birmančevič. Ve druhém dějství přidala Sparta ještě jeden gól a do odvety si tak odváží pohodlný náskok 2:0.

Kritizovaný obránce vyčníval

Na Tomáše Wiesnera se dlouhodobě z řad fanoušků snáší velká kritika. Při absenci Angela Preciada ale nastoupil v základní sestavě a trenéru Friisovi se za důvěru odvděčil skvělým výkonem.

Právě přes něj šla většina útočných akcí, pokud bylo potřeba, obstál i v defenzivních povinnostech. Právě sedmadvacetiletý pravý wing-back byl autorem druhého gólu, jenž přidal hráčům Sparty na kopačky více klidu.

Mohl se však stát i pomyslným padouchem. Právě po jeho vypuštění hlavičkového souboje ve vlastní šestnáctce musel Vindahl předvést skvělý zákrok, aby Sparta neinkasovala.

Vindahl napravil své zaváhání

Peter Vindahl nebyl v úterním střetnutí příliš v permanenci, o to více byla vidět jeho chyba v rozehrávce. V samotném závěru utkání ale dokázal své zaváhaní napravit, když se blýskl fantastickým zákrokem proti hlavičce Joshuy Honohana. Třiadvacetiletý obránce se vzápětí ocitl ve druhé gólové příležitosti, tentokráte však jeho projektil nemířil mezi tři tyče.

Pohodlný náskok do odvety

Vše nasvědčuje tomu, že si celek z Letné zahraje i třetí předkolo Ligy mistrů. Do domácí odvety si totiž přivezl dvougólový náskok, o který by rozhodně neměl přijít. Odveta se odehraje v úterý 30. července od 19:00.

Zdroj: AC Sparta Praha