Co ukázala Sparta proti Salzburgu? Kairinen je pro její hru nepostradatelný, z Panáka vyzařovala jistota

Na středeční večer fanoušci nejúspěšnějšího českého týmu nezapomenou. Sparta se po takřka dvou desetiletích vrátila do Ligy mistrů a vstoupila do ní nejlépe, jak mohla. Salzburg porazila 3:0 a její šance na postup nejsou malé. Co v zápase ukázala a kteří hráči předvedli vynikající výkon?

• Sparta porazila Salzburg 3:0
  • Hra odzadu na soupeře fungovala
  • Vynikající výkon podali Kairinen či Panák

Den jako korálek. Fanoušci Sparty si mohli užít středeční večer, během kterého jejich oblíbený tým vstoupil do ligové fáze Ligy mistrů. Soupeřem jí byl rakouský Red Bull Salzburg a ačkoliv je jeho hodnota kádru výrazně vyšší, na hřišti to nebylo znát.

Sparta na soupeře vlétla od první minuty a brzy jí dostal do vedení z dorážky Kaan Kairinen. Do poločasu skóre navýšil Victor Olatunji a stejný hráč ve druhé půli naservíroval míč Qazimu Lacimu a ten dílo dokonal. Sparta vyhrála 3:0 a může slavit.

Co ukázala Sparta?

Sparta šla do zápasu v roli menšího favorita a trenér Lars Friis se tak rozhodl pro taktiku, kterou v české lize nemá jak využít. Tedy vyjma utkání se Slavií či Plzní. Obranná taktika mu zafungovala a ačkoliv Salzburg držel míč, do šancí se nedostával.

Sparta jich oproti tomu měla hned několik a pokud by vyhrála vyšším rozdílem, nikdo by se nemohl divit. Právě Friis si tak zaslouží potlesk. Je totiž velkou otázkou, zda by Sparta za Briana Priskeho nechtěla hrát jinak a nesetnulo jí to vaz.

Nejlepším hráčem zápasu byl Filip Panák, ze kterého vysloveně vyzařovala jistota. Zkušený stoper byl jistý v rozehrávce i osobních soubojích a ukázal, jak má vypadat pravý kapitán. Navíc si připsal asistenci na gól Olatunjiho.

I on patřil mezi nejlepší hráče svého týmu a zaslouží si být zmíněný. Vstřelil gól a asistoval, což se zkrátka u útočníka počítá. U asistence se už zdálo, že míč zadrbal, naštěstí ale viděl volného spoluhráče a nesnažil se to hrát na sebe.

Poklonu si zaslouží i kreativní Kaan Kairinen, který se vrátil po zranění ve vynikající formě a rozdával jednu kvalitní přihrávku za druhou. Fin je svým stylem hry pro Spartu nepostradatelný a když nehraje, je to pořádně znát.

Za výhrou nad Salzburgem ale nestojí jen individuality. Jednalo se především o vynikající týmový výkon a žádný z hráčů nepropadl. Náročné to měl třeba Tomáš Wiesner, který hrál přes nohu.

Zdroj: AC Sparta Praha