Co ukázala Sparta proti Malmö? Obrovská produktivita i spolehlivá obrana

Sparta ve středu večer odehrála úvodní zápas čtvrtého předkola Ligy mistrů, výhodu domácího prostředí mělo Malmö. Navzdory tomu však letenští vyhráli 2:0 a výrazně se přiblížili postupu. Co ukázal středeční zápas?

• Produktivita týmu Larse Friise
  • Spolehlivá obrana Sparty
  • Skvělý výsledek do odvety

Sparta s Malmö se v soutěžních zápasech střetává po dlouhých deseti letech. Tehdy se jednalo o třetí předkolo Ligy mistrů, dvojzápas skončil 4:4. Díky dvěma gólům na hřišti soupeře ale postoupil švédský klub.

Oba týmy se utkaly také začátkem února v rámci přípravy. Sparta se mohla radovat z triumfu 2:1 přičemž o oba góly se postaral kapitán Ladislav Krejčí. Ten už nyní ale obléká dres Girony.

Úřadující šampion Chance ligy nemohl ještě ve středu využít nejdražší posilu v historii klubu Albiona Rrahmaniho. Pro odvetu by už ale kosovský reprezentant měl být připraven.

Nyní už ale pojďme k utkání na Eleda Stadionu. Úvodní minuty byly nervózní z obou stran, hrálo se především v prostoru mezi oběma šestnáctkami.

Ve 31. minutě otevřeli svěřenci Larse Friise gólový účet zápasu, střelu Veljka Birmančeviče ze střední vzdálenosti tečoval Lukáš Haraslín a následně také obránce Jens Stryger Larsen. Sedmatřicetiletý brankář Dahlin již neměl šanci zareagovat.

Druhý gól přidal těsně před koncem základní hrací doby Matěj Ryneš, čímž výrazně nasměroval Spartu za postupem. Pro třiadvacetiletého fotbalistu se jednalo o premiérový zásah na evropské scéně.

Jakkoliv Sparta doposud nepředváděla v obraně nejspolehlivější výkony, švédský celek prakticky k ničemu nepustila. V 84. minutě se do náznaku příležitosti dostala největší hvězda týmu Sebastian Nanasi, jeho zakončení ovšem minulo bránu Petera Vindahla.

Pokud Sparta v domácí odvetě naváže na tento výkon, s největší pravděpodobností by to mělo po devatenácti letech stačit na účast v milionářské soutěži.

Zdroj: AC Sparta Praha, UEFA