Co ukázala Sparta proti FCSB? Další chyba Vindahla, Olatunji patří do základu a správně odvolaný gól

Sparta v úterý večer v zaplněné epet ARÉNĚ přivítala rumunského mistra FCSB v rámci třetího předkola Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Larse Friise nepředvedli optimální výkon, s remízovým výsledkem 1:1 tak nakonec mohou být ještě spokojeni. Co ukázal zápas?

• Chybující Vindahl
  • Olatunji si říká o místo v základní sestavě
  • Správně odvolaný druhý gól Sparty

Chybující Vindahl

Během léta se spekulovalo o jeho možném odchodu ze Sparty. Největší zájem měl skotský Celtic, nicméně vedení obou klubů se na přestupu nedohodlo. Do Celticu tak nakonec jako volný hráč zamířil Kasper Schmeichel.

Šestadvacetiletý brankář tak i nadále zůstal ve Spartě. Start nového ročníku jej ale nezastihl v optimální formě, chyboval již ve druhém předkole Ligy mistrů proti Shamrocku Rovers. Tam ale jeho chyby neměly tak fatální následky.

Proti FCSB byl dlouho bez práce. V 60. minutě ale nabídl soupeři obrovskou příležitost po špatné rozehrávce, zakončení Baluty však ještě dokázal zblokovat stoper Mathiass Ross.

Následovaly ale dva rohové kopy FCSB. A právě z toho druhého hosté udeřili, hlavičkou na přední tyč se prosadil Joyskim Dawa. Ani při této střele nemůže mít Vindahl čisté svědomí, ačkoliv ji viděl až na poslední chvíli.

Olatunji patří do základu

Po nepříliš vydařené první sezoně v rudém dresu se Olatunjiho výkony podstatně zlepšují. Proti FCSB se dostal na hřiště až v 72. minutě, kdy nahradil nepříliš výrazného Jana Kuchtu. O šest minut později už se mohl radovat z vyrovnávacího gólu, využil skvěle kopnutý roh Veljka Birmančeviče.

Pro nigerijského útočníka to byl již čtvrtý soutěžní gól v aktuální sezoně. Hru Sparty dokázal oživit, několikrát týmu pomohl i při bránění. Olatunji si velmi hlasitě říká o místo v základní sestavě.

Odvolaný gól

Domácí v nastaveném čase druhého poločasu přidali druhý gól. Po dlouhém vhazování Lukáše Sadílka se nejlépe zorientoval Kaan Kairinen, pro nějž to byla premiérová trefa v pohárové Evropě. Celé situaci ale předcházel útočný faul Martina Vitíka a po konzultaci s videorozhodčím tak branka nemohla být uznána. Správné rozhodnutí.

V odvetě bude potřeba lepší výkon

Odveta se odehraje o týden později a stejně jako před osmi lety do ní hráči vstoupí po remíze 1:1. Sparta i nadále zůstává mírným favoritem na postup, k tomu ale bude potřebovat lepší výkon. V domácím prostředí se totiž Sparta dopouštěla zbytečných ztrát, s předvedenou hrou nebyl spokojen ani trenér Lars Friis.

Zdroj: AC Sparta Praha