Co ukázala Slavia? Dvě věže spolu fungují, takhle má vypadat venkovní výkon. A precizní obrana

Pražská Slavia zvládla náročné utkání v Mladé Boleslavi a skvěle se naladila na šlágr víkendového kola proti Plzni. O vítězství rozhodla už v prvním poločase, když se trefili Mojmír Chytil a Malick Diouf. Co nám zápas ukázal?

• Slavia porazila Mladou Boleslav 2:0
  • Chorý s Chytilem vedle sebe umí hrát
  • Slavia v lize neinkasuje

Po odloženém duelu na půdě Baníku Ostrava moc velkou pauzu slávisté neměli. Už v úterý se představili v Mladé Boleslavi v dohrávce odloženého šestého kola a sešívaní fanoušci čekali velkou bitvu.

Přeci jen v posledních letech Slavii venkovní zápasy vůbec nesedí a nedokáže v nich být tak dominantní, jako doma v Edenu. V Lokotrans Aréně navíc Slavia v předminulé sezóně remizovala těsně před koncem soutěže 1:1 a v konečném součtu jí to také stálo titul. Co tedy ukázala úterní dohrávka?

Dvě věže fungují

Jindřich Trpišovský vůbec poprvé v této sezóně nasadil do útoku vedle sebe dvě věže – Tomáše Chorého a Mojmíra Chytila. Prvních deset minut se oba trochu hledali, pak si to ale postupně začalo sedat. A první gól byl ukázkou spolupráce, ze které může obrovsky těžit celá Slavia.

Chorý skvěle podržel míč a navázal na sebe dva hráče, následně krásnou kolmicí vyzval k centru Tomáše Holeše, který našel osamoceného Chytila a ten se nemýlil. I u druhého gólu byli oba cítit, i když k němu nejsou nijak zapsáni.

Chorý u praporku vyslal skvělou kolmici Douděrovi do vápna a Chytil jako správný útočník pohybem na přední tyč navázal oba obránce a nechal za sebou prostor pro Lukáše Provoda z druhé vlny. Ten sice ještě neskóroval, ale Diouf už ano.

Slavia v Boleslavi aneb Venkovní výkon na jedničku

Často se to v posledních letech zmiňuje – Slavia doma a venku, to je úplně odlišný tým. V Edenu své soupeře drtí, prakticky je nepouští k míči, vytváří si spoustu šancí a venku? Spíše holomajzna, trápení a víc boj než fotbal. V Mladé Boleslavi sešívaní ukázali, jak by měl vypadat venkovní výkon.

Suverénně zápas kontrolovali, v prvním poločase dali navíc dvě branky, přičemž klidně mohly být čtyři. Ve druhém poločase sice trochu sundali nohu z plynu, ale zápas bez větších potíží dovedli do vítězného konce.

Navíc Slavia nehrála proti lehkému soupeři, na půdě Mladé Boleslavi se jen tak nevyhrává. Loni zde modrobílí například jasně přehráli Spartu a zatápěli i Slavii. Čerstvý účastník Konferenční ligy je navíc ve výborné formě a měl by patřit ke špičce tabulky.

Precizní obrana

Útok vyhrává zápasy, obrana vyhrává tituly. Známé fotbalové heslo, kterým se zřejmě Slavia letos rozhodla řídit. v sedmi duelech inkasovala pouze jednou a vede tak ligu s úchvatným skóre 13:1.

Nováček Antonín Kinský tedy zapadl více než dobře, navíc týmu skvěle pomáhá klidem v rozehrávce a včasnými výběhy.

Zdroj: SK Slavia Praha