Basketbal

Cleveland udolal v rozhodujícím sedmém utkání Orlando a postupuje do semifinále konference

Tým Cleveland Cavaliers uspěl v rozhodujícím sedmém utkání úvodního kola play off na domácí palubovce nad Orlandem Magic 106:94 a sérii ovládl 4-3. V semifinále Východní konference tak narazí na lídra základní části Boston Celtics.

Série Clevelandu s Orlandem byla velmi vyrovnaná. Oba dva celky si totiž držely stoprocentní úspěšnost na své palubovce. Do utkání tak vstupovali hráči Cavaliers v roli favorita. Především pak proto, že hráli na své palubovce a v minulém utkání se střelecky utrhl ze řetězu Donovan Mitchell 50 bodovým zápisem.

Cavaliers nezačali příliš dobře, když prohráli poločas o rovných 10 bodů. Ovšem Orlando přepálilo začátek utkání až moc a ve druhém poločase se již projevila zkušenost domácího celku, který naprosto převzal otěže utkání do svých rukou a šel za postupem.

Cleveland opět střelecky táhl Mitchell, jenž tentokrát nastřílel do koše Magic 39 bodů. V posledních 2 zápasech má tedy na kontě již 89 bodů. K tomu přidal 9 doskočených míčů a 5 nahrávek. Palubovku po celý zápas prakticky neopustil, jelikož na ni strávil přes 45 minut.

Z jeho celku ho podpořili další 4 spoluhráči, kteří nastříleli dvojciferný počet bodů. Ale především nezůstal střelecky osamocen v poslední čtvrtině jako v posledním utkání, kdy se nikdo jiný střelecky nedokázal prosadit a celek Cavaliers to stálo postup již na palubovce Magic.

Orlando opět vedl Paolo Banchero, jenž rovněž zaznamenal skvělé utkání, za 42 minut na palubovce nasázel 38 bodů a přidal 16 doskoků. Jeho tradiční parťák v útoku však naprosto vyhořel, Franz Wagner za 35 minut zaznamenal pouhých 6 bodů, když minul 14 z 15 třel z pole.

Každopádně Magic se v letošním ročníku prezentovali sympatickým dojmem a mají před sebou skvělou budoucnost.

Cleveland tedy potvrdil svoji zkušenost v rozhodujícím utkání a v semifinále své konference narazí na mnohem těžší kalibr v podobě nejlepšího celku základní části Bostonu Celtics.