Motorsport

Čisté emoce, motorsportová nádhera! Lewis Hamilton vyhrál domácí závod, po průjezdu cílem se neubránil slzám

Lewis Hamilton se konečně dočkal. Sedminásobný mistr světa Formule 1 po dlouhých letech opět vyhrál závod, dlouholetý půst přerušil na domácí Velké ceně Velké Británie na okruhu Silverstone. Na pódiu i Max Verstappen a Lando Norris.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Lewis Hamilton vyhrál Velkou cenu Velké Británie
  • Sedminásobný šampion přerušil dlouhotrvající šňůru bez vítězství
  • Na pódiu v Silverstone také Max Verstappen a Lando Norris

Sedminásobný mistr světa z Mercedesu si na domácím okruhu v Silverstone připsal již 104. vítězství v kariéře.

Zároveň vytvořil nový rekord, když podeváté triumfoval na jednom okruhu. Doposud se s osmi prvenstvími na jednom okruhu dělil o rekordní počin s Michaelem Schumacherem, který dokázal osmkrát vyhrát na okruhu Magny-Cours ve Francii.

Celkově se jedná o jeho 104. vítěznou velkou cenu. Po závodě byl velmi naměkko, jelikož dokázal nejen sobě, ale i kritikům, že ještě dokáže vítězit. Na druhém místě dojel úřadující mistr světa Max Verstappen z Red Bullu, třetí byl Lando Norris z McLarenu.

Průběh závodu

Děvetatřicetiletý Hamilton startoval ze druhého místa a poprvé se do čela závodu dostal v 18. kole. To se již snášel na okruh déšť a předjel svého týmového kolegu a vítěze kvalifikace George Russella. Ovšem po chybách obou jezdců se v pořadí propadl.

Vše změnila rychlá zastávka v boxech a po 39. kole se opět dostal Brit do čela, tentokrát před Norrise. Čtyři kola před konce zahájil mohutnou stíhací jízdu Max Verstappen, ale Hamilton si již vítězství vzít nenechal a uhájil těsný náskok 1,5 sekundy až do cíle.

Verstappen po druhém místě navýšil svůj bodový náskok v čele šampionátu nad Norrisem, který dojel za ním již na 84 bodů a dál tak směřuje za čtvrtým titulem mistra světa v řadě. Carlos Sainz z Ferrari dokončil závod na páté příčce. Toho právě příští sezonu v kokpitu Ferrari Hamilton nahradí.

Hamilton kromě rekordního vítězství na jednom okruhu vytvořil i několik jiných rekordů. Nikdo jiný nevyhrál závod po svém 300. startu. Toto byl jeho 344. závod.

Od prvního vítězství v mistrovství světa jej dělí 17 let a jeden měsíc. Doposud tento rekord držel Kimi Räikkönen s 15 lety. Zároveň se jedná o jeho 150. pódiové umístění.

Zdroj: F1, X