Chytil je s Rangers na pokraji vyřazení z play off! Florida urvala důležitý třetí bod v sérii. Zvláštní zápas, řekl kouč Panthers

Hokejistům týmu Florida Panthers chybí jediná výhra od toho, aby si zopakovali loňskou účast ve finále Stanley Cupu. Ve čtvrtečním pátém utkání finále Východní konference zvítězili na ledě New York Rangers 3:2 a vedou 3:2 na zápasy. Gólem a asistencí k tmu připsal Sam Bennett a 25 úspěšnými zákroky Sergej Bobrovskij.

Fanoušci v Madison Square Garden během první třetiny gól neviděli, příznivci Rangers se první branky v utkání dočkali až na startu druhé třetiny. Vše ovšem směřovalo k opaku, když už po 40 vteřinách obdržel dvouminutový trest K’Andre Miller.

Panthers však nejen, že svou přesilovku nevyužili, ale dokonce v ní inkasovali. Po asistenci Zibanejada otevřel gólový účet utkání Chris Kreider.

Sudí pak v dalším průběhu prostřední části utkání rozdali po dvou menších trestech na obou stranách. Ani jeden z týmů však svou početní převahu nevyužil. Florida naopak udeřila ze hry 5 na 5, když se v čase 28:21 trefil Gustav Forsling a vyrovnal na 1:1.

Vyrovnaný hokej nabídl po 50 minutách hry pouze dvě branky, ovšem na začátku poslední desetiminutovky se Panthers dostali do vedení. A byl to dvaadvacetiletý finský útočník Anton Lundell, jenž poslal svůj tým do důležitého vedení.

Domácím tak potom nezbylo, než odvolat brankáře. Toho hokejisté Floridy využili, necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou se do odkryté klece Rangers trefil Sam Bennett. 50 sekund před koncem utkání už pouze korigoval výsledek zápasu (2:3) Alexis Lafreniere.

Chytil je s Rangers na pokraji vyřazení

Porážce vítěze Presidents‘ Trophy pro nejlepší tým základní části tedy nezabránili ani brankou a přihrávkou Chris Kreider a dvěma asistencemi Mika Zibanejad.

V elitní první lajně s nimi hrál český forvard Filip Chytil. Gólman Igor Šosťorkin pochytal 34 střel soupeře. Stav konferenčního finále tedy lépe hovoří pro floridský celek, který v této sérii vede 3:2 na zápasy.

„Moc dobře víme, jak chceme hrát. Tentokrát nám ale trvalo dvě třetiny, než jsem se k tomu dopracovali,“ hodnotil zápas hlavní trenér Panthers Paul Maurice. „Byl to v mnoha ohledech zvláštní zápas. První třetina nám nevyšla podle představ, ale postupně jsme se zlepšovali. Ve třetí části jsme zjednodušili hru, což bylo klíčové,“ doplnil.

Zdroj: NHL, X