Chance Liga

Chorý se trefuje proti svému bývalému klubu! Útočník Slavie proměnil penaltu, zároveň ale předvedl chvályhodné gesto

Tomáš Chorý v létě přestoupil z Viktorie Plzeň do Slavie Praha a pochopitelně tím vzbudil velké emoce. Ať už se to týká jeho vztahu s Tribunou Sever nebo toho, za jakou cenovku jej sešívaní přivedli. Duel s Plzní tak pro něj nebyl jednoduchý. Obzvlášť, když proměnil pokutový kop.

300 Kč + až 50.000 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Tomáš Chorý ve šlágru 9. kola Chance Ligy skóroval proti bývalému klubu
  • Na konci prvního poločasu proměnil pokutový kop
  • Slavia v prvním poločase porazila Viktorii Plzeň 3:0

Že by se bývalému plzeňskému forvardovi v novém působišti výrazně gólově dařilo, to rozhodně ne. Dva góly sice vsítil v rámci Ligy mistů proti belgickému Royale Union SG a samozřejmě velmi pomohl Slavii k postupu, v lize ale dlouhou dobu mlčel.

Mezi střelce se zapsal až v sedmém kole proti Pardubicím. Kromě gólu si v tomto klání připsal ještě asistenci. Chorý byl tedy u obou branek Slavie, která na začátku září porazila Pardubice 2:0.

Na hřišti Mladé Boleslavi pak sice odehrál skoro celý zápas, konkrétně 87 minut, do listiny střelců se ale tentokrát nedostal.

To ale napravil v sobotním šlágru devátého kola Chance Ligy proti Viktorii Plzeň, tedy proti svému bývalému klubu. Slavia se dostala do vedení už v desáté minutě, kdy míč za záda Mariána Tvrdoně dostal Jan Bořil.

Gólman Plzně ve 42. minutě vyrobil chybu, když pouze vyrazil balón před sebe. Toho využil Mojmír Chytil, který si šel pro odražený míč a Tvrdoň ve snaze jej chytil fauloval útočníka Slavie.

Chorý skóroval proti Plzni, proměnil penaltu

Hlavní sudí Černý nejprve neodpískal penaltu, po zhlédnutí videa ale svůj výrok opravil a přisoudil domácím pokutový kop. Ten měl původně kopat Christos Zafeiris, nakonec se ale k penaltovému puntíku postavil Chorý. A proměnil.

Zcela logicky se ale vysoký forvard neradoval tak, jak by se v jiných zápasech radoval. Chorý si byl vědom toho, jaký dres má na sobě a tak s domácími fanoušky oslavoval jen velmi střídmě. A to pochopitelně kvůli respektu k Viktorii.

V nastaveném čase prvního poločasu udeřili svěřenci Jindřicha Trpišovského potřetí. Centr Zafeirise od rohového praporku byl prodloužen na Lukáše Provoda, který i díky teči Václava Jemelky přidal další gól. Slavia tak vyhrála první poločas 3:0.

Zdroj: Chance Liga, O2 TV Sport, X