Chorý debutoval v sešívaném dresu, Slavia ale na úvod ligy gól nedala. Slovácko vybojovalo bod

Slavia nezvládla zápas prvního kola Chance Ligy podle představ. Na půdě Slovácka totiž jen remizovala 0:0. Sešívaní na Moravě vyrukovali s hodně defenzivní sestavou, která se do mnoha šancí nedostala. Debutoval Tomáš Chorý.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

• Pražská Slavia v neděli večer vstoupila do nové sezóny zápasem na Slovácku
  • Sešívaní ale nedali ani gól, Slovácko vybojovalo bezgólovou remízu
  • Za Slavii debutovala letní posila Tomáš Chorý

Úvod zápasu nabídl dvě nepřesné koncovky, na jedné straně od Marka Havlíka, na druhé ji vyslal Matěj Jurásek. V 10. minutě už pálil po individuální akci lépe Mojmír Chytil, i on však o kousek minul bránu Slovácka.

Domácí ale jinak hráli se Slavií vyrovnaný fotbal, i kvůli hodně defenzivně složené sestavě sešívaných. A ve 23. minutě vyslal dalekonosný pokus Michal Trávník, se kterým si ale mladý gólman Antonín Kinský poradil.

Po desetiminutovce bez šancí se znovu ozval Jurásek, Milan Heča však jeho pokus vyrazil na rohový kop. A bývalá jednička Sparty si poradila i v nastavení, když vytáhla střelu střídajícího Davida Zimy.

Dobrá pasáž Slavie pokračovala ránou Lukáše Provoda, kterou bílá defenziva srazila. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. Po výměně stran Slavia ne a ne se dostat ke střele, přestože míč držela v podstatě nepřetržitě.

Až v 63. minutě měl velkou šanci Jan Bořil, proti jeho hlavičce se ale excelentním zákrokem blýskl Heča. O osm minut později zasahovat nemusel, Provod svou slabší pravou nohou o kousek minul levou tyčku.

Byly to ale příležitosti v podstatě z ničeho, protože Slavia jinak nebezpečná nebyla. Chyběla aktivita z křídelních prostorů, nepomohli ani střídající Ivan Schranz s Tomášem Chorým.

Sešívaní se ani v závěru nedrželi poblíž vápna Slovácka, slávisty několikrát kamery zachytil s hlavami dole. V nastavení se Slovácku dařilo kouskovat hru a po bojovném výkonu obralo Slavii o dva body.

Zdroj: O2 TV Sport