Chorvatsko dělil malý krůček od postupu! Jak ovlivnilo vyrovnání Itálie postupové šance výběru Ivana Haška?

Chorvatsko ještě v nastaveném čase druhého poločasu vedlo proti Itálii nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 1:0. Z poslední akce zápasu však Itálie dokázala vyrovnat, čímž prakticky zmařila šance Chorvatů na postup. Výběru trenéra Ivana Haška naopak výrazně pomohla.

Chorvatsko vstoupilo na evropský šampionát prohrou 0:3 se Španělskem. Následně neuspělo ani s Albánií, neboť v 95. minutě vyrovnal na konečných 2:2 střídající Klaus Gjasula.

Chorvatsko tedy vstupovalo do utkání s Itálií s vědomím, že nutně potřebuje naplno bodovat. Itálii naopak k zajištění druhého místa stačil i remízový výsledek.

Podle toho také vypadal průběh utkání. Chorvatsko v prvním poločase drželo míč povětšinu času, jeho soupeř se naopak nikam nehnal. Remíza by poslala do vyřazovací části právě Italy.

O úvodní gól utkání se postaral v 55. minutě kapitán chorvatského výběru Luka Modrič. Zkušený středopolař Realu Madrid tak napravil své zaváhání, když o minutu dříve neproměnil pokutový kop.

Výběr trenéra Luciana Spallettiho následně začal na hřišti dominovat. Ani velká aktivita však nevedla k vyloženým příležitostem, a tak Chorvatsko i nadále drželo nejtěsnější možné vedení.

Chorvatsko přišlo o vedení v poslední minutě

Vyrovnání ale nakonec přišlo v 98. minutě, kdy se z poslední akce zápasu trefil Mattia Zaccagni. Jednalo se o jeho premiérovou trefu v reprezentačním dresu a stal se miláčkem národa.

Chorvatské naděje na postup ze třetího místa se ziskem dvou bodů a záporným skóre 3:6 jsou prakticky mizivé. Italský gól ale výrazně pomohl výběru Ivana Haška.

Pokud Dánsko porazí Srbsko a Slovinsko prohraje alespoň o dva góly s Anglií, bude týmu okolo kapitána Tomáše Součka stačit k postupu středeční remíza s Tureckem. Se ziskem dvou bodů by totiž postoupil právě díky lepšímu skóre.

Zdroj: UEFA, EURO 2024