Chelsea si poradila s Gentem výsledkem 4:2. Hvězdou zápasu byl Veiga

Chelsea si poradila s belgickým Gentem výsledkem 4:2 a zapsala tak do tabulky Konferenční ligy 3 body. Belgický tým si příliš příležitostí nevypracoval a zaslouženě ze Stamford Bridge odjíždí bez bodu. Domácí tým postupem sezony získává sebevědomí a tento zápas mu může znovu jen a jen pomoci.

Enzo Maresca poslal na hřiště pozměněnou sestavu ve srovnání s posledním ligovým zápasem. Svou šanci dostal například i takový Christopher Nkunku, Mykhaylo Mudryk nebo letní akvizice Joao Felix. Do sestavy se naopak vrazil Cesaro Casadei.

Londýnský celek šel do vedení už ve 12. minutě poté, co si na centr Mudryka naskočil Renato Veiga a uklidil míč do branky. Pro brazilského obránce šlo o první gól v modrém dresu.

Další šanci měl na svědomí Kiernan Dewsbury-Hall. Anglický záložník dostal nahrávku od Felixe, udělal klíčku bránícímu hráči a vystřelil. Bohužel pro domácí celek však jeho střela minula brankovou konstrukci.

Druhý poločas nezačal Gent vůbec dobře, jelikož hned v jeho úvodní minutě inkasoval. Axel Disasi zakombinoval s Pedrem Netem a portugalská letní posila zevnitř šestnáctky poslala míč do sítě. Skvělý vstup domácího celku do druhé části hry.

Netrval však dlouho. Hned z první velké příležitosti v celém zápase se totiž dokázali prosadit i hosté. Dlouhý centr našel Tsuyoshi Watanebe a ten se nemýlil. Oslavy sice přerušil hlavní rozhodčí s přezkoumávaným ofsajdem, ten se však neprokázal a belgický celek mohl slavit naplno.

V 63. minutě se o slovo znovu přihlásil Veiga. Mladý krajní obránce se tentokrát vžil do role asistenta. Nahrávkou pod sebe přesně našel Nkunka volného v pokutovém území a zkušený francouzský útočník se nemýlil. Diváci tak na Stamford Bridge viděli během dvaceti minut druhého poločasu hned tři branky.

O tom, kdo si odnese všechny body, ujistil všechny Dewsbury-Hall. Anglický záložník si s přehledem našel volný míč v pokutovém území soupeře a uklidil ho utaženou ranou do spodní části branky. Angličan tak uzavřel skóre z pohledu Chelsea.

Definitivní tečku za výsledkem udělal až v 90. minutě hostující Omri Gandelman. Pro izraelského hráče šlo o čtvrou branku v letošním ročníku Konferenční ligy. Izraelec se dostal k míči ve vápně soupeře a nekompromisně uzavřel skóre zápasu.