Tenis

Čeští zástupci na Roland Garros: Macháč i přes skvělý výkon skončil, jak si vedly ženské tenistky?

Už necelý týden probíhá tenisový grandslam French open, na kterém nemohou chybět ani čeští hráči. Zatímco z mužů je to pouze Tomáš Machač, jelikož Jiří Lehečka a Jakub Menšík jsou zranění, žen je podstatně více. Jak na tom tedy po prvním týdnu jsou?

Cesta Tomáše Macháče

Tomáš Macháč předvádí skvělé výkony. V úterý si poměrem 3:0 poradil s Portugalcem Borgesem, ve čtvrtek porazil po třech hodinách Mariana Navoneho, se kterým po vedení 2:0 nakonec vyhrál až 3:2. Navone je výborný antukář a momentálně 31. hráč světového žebříčku.

„Ten hráč je určitě kvalitní, všechny výsledky má jenom na antuce. Klidně bych řekl, že se dá považovat za top 10 na tomhle povrchu na světě. Měl jsem z něj respekt, ale on ze mě taky. Když nastoupil, přišel mi nervózní. To mi dodalo,“ uvedl Macháč po vyhraném duelu.

Dále jej čekal pátý hráč žebříčku ATP, Rus Daniil Medveděv. Utkání bylo velmi vyrovnané, první set prohrál Macháč až v tiebreaku, a to poměrem 4:7.

V druhém setu prohrál taktéž těsně, a sice 5:7. Ve třetím setu ale Medveděva k ničemu nepustil a zvítězil 6:1. Poslední set si ale bohužel Rus uhlídal a vyhrál 6:4, Macháčova cesta tak skončila před branami osmifinále.

Zápasy žen na Roland Garros

Hned v prvním kole vypadly Barbora Krejčíková, která nestačila na Švýcarku Golubic, a Karolína Plíšková, která prohrála 1:2 se světovou devatenáctkou Svitolinou. Do druhého kola se probojovala Linda Nosková, která ale překvapivě prohrála s Rumunkou Begu 0:2.

Kateřina Siniaková taktéž skončila ve druhém kole, když nestačila na Francouzku Paquet a prohrála poměrem 1:2 velmi smolně, jelikož po vedení 1:0 na sety prohrála dva tiebreaky. A to 2:7 a 6:10 v posledním, takzvaném super-tiebreaku. Tří a čtvrt hodinová bitva tak ukončila působení světové dvaatřicítky.

Ve třetím kole skončila Marie Bouzková, která po dvou vítězných zápasech narazila na světovou jedničku, Igu Swiatek. Ta si zápas kontrolovala a po hodině a půl vyhrála 2:0.

Nejdál se tak dostala Markéta Vondroušová, která ve třetím kole pomstila Siniakovou vítězstvím s domácí Chloe Paquet a postoupila do osmifinále, kde ji čeká Olga Danilovič, jedna z vítězek kvalifikace. Utkání by se mělo hrát 2. června, jenže díky nepředvídatelnému francouzskému počasí se může čas i datum změnit.

Smůlou pro český tenis je také absence Karolíny Muchové, která zde loni předvedla famózní jízdu a prohrála až ve finále s už výše zmíněnou polskou favoritkou. Muchová si již dříve přivodila zranění pravého zápěstí, kvůli kterému nemůže nastoupit.

Zdroj: ATP, WTA, Roland Garros