Česko po úvodním utkání na MS bere dva body po nájezdech! Rozhodl Kaše, Dostál udržel nulu

Úvodní utkání české hokejové reprezentace při střetu s Finskem za celou základní hrací dobu branku nepřineslo. Češi byli po většinu utkání aktivnějším celkem, ovšem úspěšní střelci se objevili až v samostatných nájezdech. Rozhodl Ondřej Kaše, na něhož navázal Roman Červenka.

První třetina patřila Česku, ale gól nepřinesla

Úvodní tlak si za obrovské podpory fanoušků vytvořil domácí tým. Češi drželi Finsko v obranném pásmu a kombinovali okolo branky Harriho Sätteriho, ale nedařilo se jim gólmana soupeře překonat. Celkově si česká reprezentace připsala 10 střeleckých pokusů za první třetinu.

Na druhé straně Finové zamířil jen jednou mezi tři tyče, mezi kterými stál Lukáš Dostál. Nicméně úvodní část zápasu gól nepřinesla, a tak se hokejisté rozešli do kabin za smírného stavu.

Ve druhé části Češi skórovali, ale radovali se Finé

Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější. Finsko sice pokračovalo ve svém defenzivním stylu, nicméně se pouštělo i více do útoku a dostalo Dostála pod tlak. Nakonec puk ale skončil za zády Sätteriho.

V čase 38:18 se po ofenzivní akci Česka prosadil Ondřej Palát, jenž z úhlu převzal odražený puk a překonal ležícího brankáře. Finové ovšem na inkasování zareagovali trenérskou výzvou, po níž odešli rozhodčí přezkoumat vstřelený gól.

U videa se ukázalo, že David Tomášek zavazel v brankovišti pod nátlakem obránců Sätterimu, a tak skóre i po druhé části utkání zůstávalo 0:0.

Šedesát minut hry branku nepřineslo

Závěrečná třetina patřila více Finům, ale i čeští hokejisté se tlačili do příležitostí. Nicméně střelecké pokusy mířící na bránu příliš nenarůstaly, a tak oba brankáři v poklidu drželi čisté konto.

Velkou šanci si zhruba pět minut před koncem vytvořili Finové. Juha Jääska si najel od mantinelu až před Dostála, ovšem český brankář zůstal pozorný, příležitost zlikvidoval a udržel naděje svého týmu.

I Češi zahrozili, kdy po rychlém protiútoku šli 2 na 1, nicméně David Kämpf netrefil ideálně puk před odkrytou bránou. Ani po této akci teda gól nepadl a pomalu se blížilo prodloužení. Do něj s většími šancemi nastupovalo Finsko, které si ze závěru utkání přeneslo přesilovou hru.

Dva body pro Česko vystřelil Kaše v nájezdech

Výhoda jednoho muže vynesla Finsku velkou příležitost, kdy do prázdné brány pálil Mikael Granlund, ale Dostál se skvěle přesunul. Po návratu Radka Gudase z trestné lavice se hra přenesla do útočného pásmu Čechů, ale ani zde se nenašel úspěšný střelec.

Zápas došel až do nájezdů, kde Oliwer Kaski jako první neproměnil. Na druhé straně Ondřej Kaše uspěl s bekhendovým blafákem a Češi šli do vedení. V následujících sériích se úspěšní střelci opět hledali marně. Až ve čtvrté sérii ukázal Roman Červenka své schopnosti vůdce a rychlou ranou potvrdil vítězství Čechů.

Česko tak úvodní utkání mistrovství světa vyhráli 1:0 po samostatných nájezdech a připisují si dva důležité body do tabulky. Další zápas hrají 11. května ve 20:20 proti Norsku.