České Budějovice v barážové odvetě remizovaly, Karviná opět vyhrála. Oba týmy tak zůstávají prvoligové

Oba dosud prvoligové týmy zahájily ve čtvrtek baráž o účast v příští sezoně nejvyšší soutěže vítězně. České Budějovice ani Karviná si v nedělních odvetách pozici mezi tuzemskou fotbalovou elitou vzít nenechaly. Dynamu tentokrát stačila remíza 1:1, Slezané zvítězili znovu 1:0.

FC Silon Táborsko – SK Dynamo České Budějovice 1:1 (1. zápas – 1:2)

Dynamo ve čtvrtečním úvodním klání na domácí půdě prohrávalo, ale brzy po přestávce vyrovnalo a obrat dokonalo v samém závěru. V nastaveném čase rozhodl o výhře 2:1 Matouš Nikl.

Stejný hráč obdržel už v sedmé minutě jihočeského derby hraného v Táboře brzkou žlutou kartu, stejně jako chvíli poté z řad protivníků Pavel Novák. V 18. minutě šli hosté do vedení, když se po rychlé kombinaci na levé straně dostal míč k Janu Suchanovi ve vápně, který nikým nehlídán bez problémů překonal brankáře Pastornického.

Hned poté, co Šašinka střelou z otočky donutil Šípoše k zákroku, vynutil si další českobudějovický faul žluté napomenutí. Rozhodčí ho ve 34. minutě konkrétně udělil Patriku Hellebrandovi. Celkově bylo v prvním poločase střelecky mírně aktivnější českobudějovické mužstvo, do pauzy svůj náskok nicméně nenavýšilo.

Krátce po návratu ze šaten fauloval táborský Jakub Šašinka za žlutou kartu. V 57. minutě měl po Králikově zaváhání velkou šanci Zeman, jenž ovšem gólmana neprostřelil. To se povedlo o pět minut Petru Plachému, který vyrovnávací trefou k levé tyči rozradostnil zaplněný stadion v Kvapilově ulici.

Sudí Rouček v 72. minutě ukázal žlutý kartonek dalšímu členovi kádru Dynama, a to Michalu Hubínkovi. Sedm minut před vypršením základní hrací doby Suchan ve výrazné příležitosti svojí hlavičkou minul bránu. V 89. minutě vystihl Šípoš zakončení zblízka hlavičkujícího Plachého a zachránil tak pro České Budějovice postupovou remízu 1:1. Ani během šestiminutového nastavení se už totiž skóre neměnilo.

MFK Karviná – MFK Vyškov 1:0 (1. zápas – 1:0)

Fotbalisté Karviné vstoupili do barážového dvojutkání na vyškovském hřišti v Drnovicích. V zápase padl jediný gól, a to ve 42. minutě, kdy se prosadil Patrik Čavoš.

Karvinské tribuny slavily první branku už po dvou odehraných minutách, ale pohledná Mikušova trefa kvůli ofsajdu nakonec neplatila. Na druhé straně střílel v 19. minutě Bayo, proti jehož ráně pod břevno zasáhl gólman Ciupa.

Těsně před přestávkou došlo u střídačky domácích ke strkanici. Když si Krollis běžel pro balon, aby ho mohl autovým vhazováním rychle vrátit do hry, zřejmě mu míč nechtěl dát jeden z členů realizačního týmu Michal Papadopulos. Ten za své počínání viděl červenou kartu, lotyšský útočník Vyškova žlutou.

V 54. minutě se Rajmund Mikuš dočkal regulérního gólu, protože si do pokutového území naběhl na Ražnatovićův přízemní centr a usměrnil ho do sítě. Budínský pak v 65. minutě kvůli Stejskalově zásahu náskok Slezanů nezvýraznil.

Jejich záložník David Moses si dvanáct minut nato svým tvrdým nedovoleným zákrokem vysloužil žlutou kartu. Červené se potom v nastaveném čase nevyhnul Paul Nghabo z prohrávajícího mužstva, který v souboji udeřil Svozila kopačkou do obličeje. Následně proběhla na hrací ploše krátká strkanice.

Zbylé dění však nic na výsledku 1:0 nezměnilo, a tak Karviná a spolu s ní České Budějovice zvládly letošní baráž. Jediným sestupujícím z Fortuna ligy je tedy Zlín. Opačným směrem putuje pražská Dukla.

Zdroj: Fortuna liga, ČT sport