Česká liga má na mistrovství Evropy dalšího střelce! Další zápas bude podle Sparťana Laciho pro jeho zemi finále

Branka Ivana Schranze stačila na výhru Slovenska, gól Provoda pouze zmírnil prohru Čechů a Albánec Laci pomohl k remíze 2:2 s Chorvatskem. Česká liga tak má na letošním mistrovství už třetího střelce. Pro postup musí Albánci porazit Španělsko, bude to pro ně takové finále.

V Hamburku se už v jedenácté minutě prosadil Sparťan Qazim Laci a Albánci tak stejně jako s Itálií rychle vedli. Svůj čtvrtý reprezentační gól trefil osmadvacetiletý středopolař nezvykle hlavou. Skvělým náběhem zužitkoval milimetrový pas Asaniho.

„Skórovat na Mistrovství Evropy je opravdu úžasný pocit. Zvlášť, když je to váš první šampionát. Bod proti Chorvatsku nám dodá více sebevědomí do dalšího zápasu se Španělskem,“ řekl pro web uefa.com Laci.

Branka běhavého borce byla dlouho jedinou v zápase. Chorvatům se podařilo vyrovnat až v 74. minutě, kdy se v den svých narozenin prosadil Kramarič. Hned o dvě minuty později si smolný vlastní gól vsítil Gjasula. Chorvaté tak otočili.

Se Španělskem budou hrát Albánci finále

„Měli jsme trochu smůlu, ale nezlomilo nás to, nevzdali jsme se. Hodně jsme pracovali a snažili se, co jsme mohli. Zápas jsme měli rozhodnout už v prvním poločase, kdy jsme měli dvě dobré šance, ale takový je fotbal,“ dodal k zápasu Laci.

Nezlomnost Albánců se projevila v páté minutě nastavení, kdy se vyrovnávací brankou vykoupil Klaus Gjasula, záložník německého Darmstadtu. Oba týmy tak mají před posledním zápasem skupiny B po bodu a stále šanci na postup.

„Myslím, že bychom měli počkat na výsledek utkání Španělska proti Itálii, ale nikdy se nevzdáme a proti Španělsku se pokusíme o co nejlepší hru. Bude to pro nás takové finále,“ řekl Laci, už třetí střelec z české ligy na mistrovství, o postupových šancích Albánie.

O play-off se oba týmy utkají s favority skupiny. Na Albánii čeká Španělsko, Chorvaté pro změnu vyhlížení obhájce posledního triumfu z Itálie. Oba zápasy se hrají v pondělí.

Zdroj: ČT Sport, UEFA.com, X