Češi, třeste se! Portugalci ukázali v přípravě top kvalitu, Ronaldo se trefil dvakrát a takto výstavně levačkou vymetl šibenici

Portugalsko je prvním soupeřem české reprezentace na mistrovství Evropy. A moc těžších soupeřů tým Ivana Haška dostat nemohl. V generálce Ronaldo a spol. smetli Irsko 3:0, přičemž právě legendární kapitán zapsal dva góly.

Stále častěji zní hlasy, že Portugalsko se musí zbavit závislosti na Ronaldovi. Někteří dokonce tvrdí, že je reprezentace bez něj lepší. Jenže všechny pochybovače vždy legendární útočník umlčí svými góly.

Proti Chorvatsku, kdy Ronaldo odpočíval, se Portugalci v útoku trápili, nevytvořili si dostatek šancí a padli 1:2. Do úterní generálky s Irskem už kapitán naskočil a byl to jiný příběh.

V 18. minutě otevřel skóre Joao Félix po přihrávce Bruna Fernandese, ve druhém poločase si vzal hlavní slovo právě Ronaldo. V 50. minutě si zpracoval dlouhý pas Rubena Nevese, přešlápl si na levačku a slabší nohou poslal luxusní projektil do šibenice.

Ronaldo byl nadále při chuti, o deset minut později umístil přesně k tyči přihrávku Dioga Joty. A mohl z toho být dokonce i hattrick, po centru Nelsona Semeda ale mířil jen těsně mimo.

Obrovská útočná síla

Portugalsko tak v generálce vyhrálo 3:0 a připravilo se na prvním duel na Euru. V něm narazí na český tým, který ve své generálce porazil Severní Makedonii 2:1.

Svěřence Ivana Haška čeká nesmírně náročný úkol. Nebudou totiž muset bránit jen nestárnoucího Ronalda, ale také Joaa Félixe, Bruna Fernandese či Bernarda Silvu.

A pokud by snad tohle nestačilo, na lavičce bude čekat Diogo Jota z Liverpoolu nebo Rafael Leao z AC Milán, na kterého mají slávisté nemilé vzpomínky z jarního osmifinále Evropské ligy.

Zdroj: X, UEFA, Portugalská fotbalová reprezentace