Češi si v přípravě na Euro pořádně zastříleli! Maltě nadělili hned 7 gólů, dvakrát se trefil Chytil. Koho vyzkoušel trenér Hašek?

Česká fotbalová reprezentace měla v pátek odpoledne na programu první přípravný duel na nadcházející Mistrovství Evropy v Německu. Tým Ivana Haška si pohodlně poradil s Maltou, kterou porazil vysoko 7:1. Dvakrát se trefil Mojmír Chytil.

Do utkání v rakouském Grödigu vstoupili lépe čeští fotbalisté, kteří měli už v páté minutě výhodu pokutového kopu. Steve Borg totiž ve vápně zahrál rukou a rozhodčí prakticky okamžitě ukázal na penaltový puntík.

Míč si postavil Antonín Barák, který tedy už v páté minutě otevřel gólový účet utkání. Zcela nepřekvapivě měli Češi i v dalším průběhu první půle jasně navrch, byť herní projev nebyl v určitých fázích vyloženě ideální.

V 11. minutě naopak zahrozili Malťané, z velké dálky vypustil solidní pumelici Matthew Guillaumier. K jeho smůle však míč těsně minul levou tyč. Na druhé straně se do velké šance dostal Mojmír Chytil po centru Tomáše Chorého, míč do odkryté brány ale nedostal.

O čtyři minuty později vyslal Pavel Šulc centr do pokutového území, na který si naskočil Chorý. Svou hlavičku z bezprostřední blízkosti ale namířil mimo tři tyče. Malťané fotbalistům se lvem na prsou nezpůsobovali příliš velké problémy.

Byli to tedy svěřenci Ivana Haška, kteří se snažili tvořit. V závěrečných minutách prvního dějství tak ještě na 2:0 udeřil Mojmír Chytil. Asistentem u jeho branky byl Vladimír Coufal.

Druhý poločas

Do druhého poločasu poslal kouč Hašek do brány místo Matěje Kováře Vítězslava Jaroše, který oproti svému kolegovi bohužel jednou inkasoval. A to z kopačky Paula Mbonga v 59. minutě.

Lodivod českého národního týmu provedl celkem šest střídání, v zápase s Maltou vyzkoušel také Ondřeje Lingra, Václava Černého, Tomáše Vlčka, Matěje Juráska a Lukáše Červa.

V druhé půli Malťané několikrát zazlobili, kromě výše zmíněné branky vsítili ještě jednu. Ta však kvůli ofsajdovému postavení neplatila. Naopak postupem času působil soupeř českého týmu čím dál víc odevzdaněji, čeho tým trenéra Haška využil.

Češi si v druhém poločase zastříleli, vstřelili dalších pět gólů a Maltu porazili vysoko 7:1. Třetí gól Česka vstřelil David Jurásek, poté se k němu v druhé půli přidali také Chytil, Lingr, Matěj Jurásek a Václav Černý. Národní tým tedy poprvé v dějinách vstřelili Maltě 7 branek a první přípravný duel pohodlně vyhráli.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace, ČT 2