Češi odčinili špatný vstup do zápasu! Norsku nadělili 6 gólů, dvakrát se trefil kapitán Červenka

Česko si ve druhém zápase domácího mistrovství světa poradilo s nepříjemným Norskem 6:3. Severský soupeř vedl 3:1, tým Radima Rulíka se však nevzdal a díky skvělé druhé a třetí třetině zvítězil. Podstatné tři body tak zůstávají u pořadatele šampionátu.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Český tým vstoupil do utkání lépe než papírově slabší soupeř a už od úvodního buly měl o něco více ze hry. Nebylo tak překvapující, že se právě domácí celek dostal do vedení.

Skóre utkání po velmi pěkné akci otevřel Roman Červenka. Udržel obránce na svých zádech a ranou pod horní tyč navázal na svůj nájezd proti Finsku. Vedení svěřencům Radima Rulíka ale moc dlouho nevydrželo.

Po 30 vteřinách od gólu kapitána českého výběru si Stian Solberg udělal místo na hranici kruhů a překonal Petra Mrázka. Českému brankáři proletěla střela mezi betony.

Ve 13. minutě Noah Steen během české přesilovky vypíchl puk Davidu Špačkovi a v souboji tváří tvář s Mrázkem zasunul puk do branky. Kotouč sotva dojel za brankovou čáru, ale i takové góly se počítají.

V 18. minutě Eirik Salsten obdržel fantastickou nahrávku od Solberga a střelou do odkryté branky nedal Mrázkovi žádnou šanci. Český tým dal Norům až moc místa na kombinaci.

O několik vteřin později však podruhé skóroval Červenka a snížil opět na rozdíl jedné branky. Český kapitán dostal skvělou přihrávku zpoza branky od Lukáše Sedlaka a přesnou střelou k tyči nedal Henriku Haukelandovi šanci.

Druhá třetina

Český tým si po velkou část prostřední části utkání vytvořil až drtivý tlak, ovšem chyběla tomu gólová rána. Ať už to byly střelecké pokusy Tomáše Kundrátka z modré čáry nebo několika českých forvardů, žádný z nich neskončil v síti.

Situaci vyřešil až Ondřej Beránek, který čtyři minuty před koncem vystřelil z pravého kruhu nad lapačku norského brankáře a srovnal stav zápasu na 3:3.

Třetí třetina

Uběhlo pět minut z třetí třetiny a Heukelandovi sjela po zádech do branky střela Jakuba Krejčíka. Puk byl ještě před norským brankářem tečován Matějem Stránským, kterému je gól připsán. Český tým se tak poprvé od první periody ujal vedení.

Zhruba tři minuty do konce od modré čáry vypálil Libor Hájek, kterému skvěle nabil Ondřej Palát. Střela na zadní tyč zapadla přesně k pravé tyči a pardubický obránce zvýšil na 5:3. Skóre uzavřel trefou do prázdné branky Ondřej Palát.

Zdroj: IIHF, ČT sport