Bundesliga

Čech přispěl k napínavému startu Bundesligy! Povedený zápas proti týmu Tomáše Čvančary vyhrál úřadující mistr z Leverkusenu

První utkání nového ročníku německé Bundesligy proti sobě postavilo domácí Borussii Mönchengladbach a mistrovský Bayer Leverkusen. Povedené utkání skončilo výhrou mistra 3:2. K napínavému startu ročníku pomohl i Tomáš Čvančara. Čech přispěl k vyrovnávací brance domácích, která ale na body nestačila.

• Prvním zápasem odstartoval nový ročník německé Bundesligy
  • Mistrovský Leverkusen vyhrál na hřišti Mönchegladbachu 3:2
  • Do utkání nastoupili za domácí i Čech Tomáš Čvančara

Fanoušci jedné z nejlepších ligových soutěží starého kontinentu se dočkali. První kolo německé Bundesligy je zde a jako tradičně ho zahajuje mistr minulé sezony. Po dlouhých jedenácti letech nadvlády Bayernu Mnichov to je Leverkusen.

Lékárníci dostali na úvod honby za obhajobou nevyzpytatelného soupeře. Mönchengladbach v minulém ročníku sice skončil až na čtrnáctém místě, ale na svém stadionu dokáže zaskočit v podstatě každého soupeře. Bayer se ale nenechal.

Všichni tři čeští zástupci, kteří mohli do utkání zasáhnout, zůstali během úvodního hvizdu sudího Schrodera na lavičce náhradníků. Domácí Čvančara, stejně jako hostující Kovář se Schickem, si museli na svůj první start v nové sezoně počkat.

Na první branku fanoušci mistra nečekali vůbec dlouho. Skóre otevřel už ve dvanácté minutě Granit Xhaka, který se parádně trefil z velké dálky. O dvě minuty později mohlo být srovnáno, ale příležitost Rocco Reitze pohotově zneškodnil Lukáš Hradecký.

Výhru mistra zařídil Florian Wirtz

Na rozdíl dvou branek mohl na druhé straně skóre upravit Victor Boniface, ale také neuspěl. Podobně na tom byl ve 23. minutě Edmond Tapsoba, jehož dalekonosný pokus pouze orazítkoval levou tyč. Smůla pro hosty.

Chvíli nato už to ale bylo 2:0 pro Bayer. Svoji skvělou produktivitu opět potvrdil Florian Wirtz, který z dorážky zajistil Leverkusenu klidnou poločasovou pauzu. Ještě před odchodem do kabin to mohlo ovšem být 2:1, ale trefa Tima Kleindiensta neplatila kvůli předchozímu faulu.

Také druhý zásah Borussie musel posuzovat videorozhodčí, ale tentokrát se už domácí radovat mohli. Nico Elvedi byl v pokutovém území ve správný čas na správném místě a bezchybně uklidil míč za Hradeckého – 2:1.

V 71. minutě se na hřiště dostal v domácím dresu také Čvančara. Jeho kolegové na straně hostí zůstali po zbytek utkání pouze na lavičce. Čech přispěl o chvíli později k vyrovnávací brance Tima Kleindiensta. Velká radost pro domácí. Mistr se ale zlomit nenechal, výhru totiž trefil Florian Wirtz.

Zdroj: Bundesliga, Nova Sport 3