Bývalí slávisté předčili dvojníka Jindřicha Trpišovského! Mick van Buren už zase střílí branky v červenobílém

Mick van Buren sice přestoupil, ale branky opět střílí v červenobílé kombinaci. Tyto barvy totiž vyznává vedle Slavie i Cracovia Krakow, se kterou Nizozemec v pondělí porazil dvojníka Jindřicha Trpišovského. A pomohl k tomu další bývalý slávista.

• Cracovia Krakow vyhrála na hřišti Rakówu Czestochowa
  • Pomohli k tomu i bývalí Slávisté Mick van Buren a Jakub Jugas
  • Porazili tak dvojníka Jindřicha Trpišovského Marka Paszuna

Do polské ligy vlétl jako vítr. Dlouholetý hráč pražské Slavie Mick van Buren nejprve zařídil své Cracovii Krakow remízu v domácím utkání s Piastem (1:1), aby v pondělí pomohl k senzační výhře 1:0 na půdě Rakówu Czestochowa.

V úvodním kole střídal jedenatřicetiletý Nizozemec o poločase a svou premiérovou branku v Ekstraklase zaznamenal v 89. minutě. Proti Rakówu už byl velký oblíbenec slávistických fanoušků v základní sestavě a skvělým výkonem přispěl ke třem bodům.

Utkání na hřišti sedmého celku posledního ročníku polské ligy absolvoval i další bývalý hráč Slavie Jakub Jugas. Ten ve 23. minutě střídal zraněného kolegu Hoskonena. Někdejší slávisté se tak mohli radovat ze skalpu „polského Trpišovského“.

Na lavičku Rakówa se vrátil Marek Paszun

Raków od začátku sezony totiž opět vede Marek Papszun. Devětačtyřicetiletý kouč je díky náročnému stylu a tradiční kšiltovce často srovnáván právě s dlouholetým trenérem pražské Slavie. Ve druhém kole ovšem nestačil na kouče Cracovie Dawida Kroczeka.

„Jsme spokojeni s tím, co jsme na hřišti předvedli. Kromě obětavosti, energie a vůle po vítězství jsme dokázali eliminovat přednosti soupeře. Mám velkou radost,“ řekl po zápase pro klubový web Dawid Kroczek.

Po dvou odehraných kolech je tak klub z Krakowa se čtyřmi body na šestém místě ligové tabulky. Czestochowa je osmá, tři body má zásluhou výhry 2:0 nad Lublinem v první kole. Soutěž vede mistrovská Jagiellonia, ve které odvádí skvělé služby Michal Sáček.

Slávisti ve službách Cracovie, která vyznává červenobílou kombinaci jako tým z Vršovic, mohou svoji dobrou formu potvrdit příští pondělí, kdy na svém stadionu hostí Widzew Lodž.

Zdroj: Ekstraklasa, Cracovia Crakow