Bylo to pod kontrolou, mohli jsme vyhrát klidně 4:1. Pavelka promluvil o první výhře sezóny, Olatunji mu při střele překážel

Pražská Sparta v pátek večer duelem s Pardubicemi otevřela novou sezónu Chance Ligy. A byť doma nejprve prohrávala po gólu Jana Kalabišky, zápas nakonec dokázala otočit a vyhrát 2:1. Co na první utkání v nové sezóně řekl záložník David Pavelka, jenž ke třem bodům pomohl asistencí?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Sparta nakonec zvládla úvodní duel nové sezóny a porazila Pardubice 2:1
  • David Pavelka asistoval u rozhodujícího gólu Victora Olatunjiho a pomohl tak k výhře
  • Záložník Sparty po zápase hovořil o tom, že jeho tým měl na to vyhrát klidně i 4:1

V minulé sezóně naskočil pouze do šesti ligových zápasů. V té nové David Pavelka zapsal jeden start hned v rámci úvodního kola, když Sparta na svém hřišti porazila Pardubice 2:1.

Zatímco v sezóně 2023/24 zaznamenal zkušený záložník jednu ligovou trefu, v otvíráku nové sezóny přispěl asistencí k rozhodujícímu gólu Victora Olatunjiho.

Pavelka v 59. minutě vypálil na pardubickou bránu, přičemž přesně v trajektorii jeho rány stál právě Olatunji, jenž projektil svého spoluhráče lízl a nasměroval mimo dosah brankáře.

Mnozí se divili, že trenér Lars Friis postavil právě Pavelku se Sadílkem a zároveň nechal sedět například Markuse Solbakkena. Jak ale hlavní kouč letenských na tiskové konferenci vysvětlil, oba hráči zkrátka byli po přípravě schopni naskočit.

Pražský rodák tedy důvěry svého kouče rozhodně nezklamal. Jak ze svého pohledu zhodnotil první zápas nové sezóny Chance Ligy proti Pardubicím?

Pavelka: Hru jsme měli pod kontrolou, mohlo to skončit i 4:1

„Nebyl to jednoduchý zápas. Hráli jsme v kombinované sestavě a bylo to znát, ale i když jsme v první půli neměli žádné větší šance, tak jsme hru měli pod kontrolou a dostali gól z jednoho brejku. To nás trochu srazilo, ale myslím si, že vstup do druhé půle nám vyšel. Měli jsme tam velký tlak a kdybychom šance proměnili, mohlo to skončit klidně i 4:1,“ řekl Pavelka po zápase v rozhovoru pro klubový web.

„Dělal jsem si srandu, že mi tam Victor překážel, ale gólman šel na druhou stranu a myslím, že by to tam skončilo tak jako tak. Je to ale jedno, já jsem hlavně rád, že jsme to otočili,“ doplnil Pavelka na adresu rozhodujícího gólu.

Zdroj: Chance Liga, AC Sparta Praha