Spojte se s námi


Chance Liga

Bude Svědík? Brno čeká sledované derby: Líšeň chce postup, Zbrojovka nesestoupit. Veřejnost nové éře nevěří

Nová éra brněnského fotbalu startuje právě teď. Líšeň i Zbrojovka mají nové a bohaté majitele, s čímž se pojí také velké ambice. Tradiční a historicky úspěšnější klub navíc nedávno odpálil velkou bombu v podobě nového trenéra. V sobotu se na jihu Moravy uskuteční ostře sledované derby. Veřejnost je k nové éře skeptická.

Nová éra brněnského fotbalu startuje právě teď. Líšeň i Zbrojovka mají nové a bohaté majitele, s čímž se pojí také velké ambice. Tradiční a historicky úspěšnější klub navíc nedávno odpálil velkou bombu v podobě nového trenéra. V sobotu se na jihu Moravy uskuteční ostře sledované derby. Veřejnost je k nové éře skeptická.

3000 Kč + 750Kč zdarma s kódem „BIGBONUSCZ“ + extra free spiny
Chci bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Reklama
  • Brno před sebou má zatím nejostřeji sledované derby
  • Líšeň přivítá na své půdě v sobotu slavnějšího soupeře
  • Zbrojovka bojuje o udržení, menší z celků o postup

Brno startuje novou fotbalovou éru

Že startuje nová éra brněnského fotbalu? Vyloučit se to nedá. Podle některých názorů bude tato éra dokonce zlatá a mohla by zaručit, že druhé největší město České republiky bude mít nikoliv jen jeden, ale hned dva kluby v nejvyšší soutěži.

Jak Líšeň, tak Zbrojovka mají nově bohaté majitele. Líšeň už poněkolikáté bojuje o postup. Zatím ani jednou úspěšná nebyla. Letos by to chtěla změnit. Jenže před sobotním derby se slavnějším z celků ztrácí na třetí místo, které zaručuje alespoň baráž a které patří Vyškovu, nepěkných pět bodů.

Není to úplně obří ztráta, ale příjemná také není. To Zbrojovka vyrazí na stadion s kapacitou okolo dvou tisíc míst v mnohem horším postavení. Ale zato s nově dodaným výrazným impulsem. Tradiční značka bojuje o udržení ve druhé lize. Nachází se na čtrnácté pozici a má jen jeden bod náskok před posledními dvěma týmy.

Tabulka druhé ligy před 24. kolem

#TýmZápasySkóreBodyForma
1.Zlín2337:1057R, R, V, V, V
2.Chrudim2339:2044V, V, R, V, P
3.Vyškov2324:2036P, R, V, R, V
4.Žižkov2338:3333V, R, P, V, P
5.Táborsko2326:2331V, V, P, P, V
6.Líšeň2323:2431R, R, P, V, V
7.Slavia B2333:2630R, R, P, R, R
8.Vlašim2334:3130R, R, V, R, P
9.Prostějov2326:3530R, R, P, V, P
10.Jihlava2327:3227R, R, V, P, V
11.Opava2325:3527V, P, V, P, P
12.Baník B2329:3826P, R, V, P, V
13.Sparta B2333:3724R, P, R, R, P
14.Zbrojovka Brno2325:3622R, R, P, R, P
15.Varnsdorf2327:3621P, R, V, P, V
16.Sigma B2326:3621P, R, P, R, P

Zbrojovka opět bez Svědíka, Líšeň se trápí

Zmíněnou bombou na pozici trenéra, kterou Zbrojovka odpálila, bylo angažování Martina Svědíka. Opěvovaný kouč ale ještě ani jednou netrénoval a podle informací, které klub zveřejnil, by měl kvůli rodinným důvodům chybět i v derby s Líšní. Tým povede jeho asistent Jiří Saňák.

Navzdory jeho absenci se zdá, že větší z brněnských klubů opravdu nabral nový dech. Svým způsobem. Zbrojovka totiž uhrála remízu s prvním Zlínem, posléze získala bod s Prostějovem. Žádný zázrak, přesto důležité body.

Je to skvělá zpráva i pro fanoušky. Derby bude mít tentokráte opravdu velký náboj. Oba kluby se těší na potenciálně velmi zajímavou blízkou budoucnost.

Co se týká Líšně, tak ta se trochu trápí. Z posledních třech zápasů nevyhrála ani jeden. A co hůř? Trápila se s žebříčkově mnohem horšími tými. Prohrála s Varnsdorfem, pak uhrála jen bezbrankové plichty s rezervami Baníku a Sparty. Vzhledem k ambicím nic moc.

Když se podíváme na historii derby v soutěžních zápasech, tak vzájemná bilance vychází lépe pro Zbrojovku. Ta ze sedmi zápasů vyhrála čtyři, další dva, přesně ty dva poslední, skončily remízou, a jednou slavila Líšeň.

Zápas startuje v Líšni v sobotu ve 12:30.

Zbrojovka a Líšeň v první lize, Brno a nová éra? Veřejnost je skeptická

Na to, co si myslí fotbalová veřejnost i fanoušci o nové éře brněnského fotbalu, jsme se jich přímo zeptali. V anketě, kterou Ruik pořádal na sociálních sítích, jen 9 % hlasujících věří tomu, že by se Brno mohlo dočkat dvou fotbalových klubů v nejvyšší soutěži. Přes 55 % lidí se pro změnu tvrzení o dvou prvoligových klubech z Brna vysmálo. Zbytek se k situaci staví nejasně, avšak spíše skepticky.

Podle některých hlasujících Brno nemůže dva týmy mezi elitou uživit. Na druhou stranu se ale objevily také hlasy, že přeci jen oba týmy mají nyní bohaté majitele. To by mohlo rozhodně pomoci tomu, aby Zbrojovka i Líšeň šly svým ambicím co nejvíce naproti.

Jak to bude, to ukáže až čas. Aktuálně však mají fanoušci v jihomoravské metropoli důvod se cítit nadšeně a natěšeně směrem k budoucnosti. Jen je důležité, aby Zbrojovka nesestoupila. To by byl pro její plány obrovský problém.

Zdroj: Autorský článek

Email Icon
Reklama

Oblíbené