Brian Priske prožil poločas hrůzy! Demolici Feyenoordu řídili Frimpong s Wirtzem. Za Bayer nastoupil i Patrik Schick

Taková nálož se opravdu nečekala. Trenér Feyenoordu Rotterdam Brian Priske prožil poločas hrůzy, když mu hráči Leverkusenu nasázeli hned čtyři góly. Dvakrát skóroval Florian Wirtz a stejný počet asistencí zaznamenal Jeremie Frimpong. Při výhře 4:0 nastoupil za Bayer i český forvard Patrik Schick.

• Feyenoord Rotterdam první duel v Lize mistrů pod Brianem Priskem nezvládl
  • Německý mistr z Leverkusenu v Nizozemí jasně dominoval a vyhrál 4:0
  • Dvě branky dal Wirtz, dvakrát asistoval Frimpong, nastoupil i Patrik Schick

Závěrečný hrací den prvního kola Ligy mistrů přinesl atraktivní souboj vicemistra Nizozemí proti šampionovi německé Bundesligy. Kritizovaný Brian Priske nevstoupil do angažmá ve Feyenoordu nejlépe, ale ani Leverkusen se Schickem a Kovářem není stoprocentní.

Domácí už nemohli využít služeb Ondřeje Lingra, který se minulý týden vrátil do pražské Slavie. V základu týmu z přístavního města ovšem nechyběl někdejší stoper Sparty Dávid Hancko. Na hrotu potom nastoupil mexický zabiják Santiago Gimenez.

Feyenoord ovšem nebyl týmem, který potvrzoval své ofenzivní vlohy. Už v páté minutě totiž otevřel skóre hostující Florian Wirtz. Jedenadvacetiletý záložník využil pobídky od kolegy Andricha a ze střední vzdálenosti vyslal parádní přízemní střelu.

Brian Priske prožil poločas hrůzy

O chvíli později sice srovnal Zerrouki, ale italský sudí Massa gól kvůli ofsajdu uznat nemohl. A tak opět úřadovali hosté. Na 2:0 zvýšil po parádní asistenci Frimponga Grimaldo. Třiadvacetiletý Nizozemec podruhé asistoval ve 36. minutě, opět slavil Wirtz.

Brian Priske a jeho svěřenci byli doslova na ručník, a to jim do poločasu poslal další hřebíček do pomyslné rakve vlastní gól Timona Wellenreuthera. Poločas hrůzy by završen. Do toho druhého udělal Priske překvapivě pouze jednu změnu. Zerroukiho nahradil Smal.

Do druhého dějství nastoupil Feyenoord s odhodláním, které dokumentovala šance Quintena Timbera. V 66. minutě se navíc domácí dožadovali pokutového kopu, ale videorozhodčí jejich přesvědčení nepotvrdil. V té době už byl několik minut na hřišti i Patrik Schick.

Branka nebyla uznána ani dalšímu borci z Rotterdamu. Střídající Ayase Ueda opět doplatil na pravidlo o postavení mimo hru. Feyenoordu tak ve čtvrtek večer prostě nebylo přáno a dánský stratég Priske nezvládl další velkou zkoušku.

Zdroj: Nova Sport 3