Premier League

Bitva gigantů mezi Manchesterem United a Liverpoolem skončila remízou, byť Kloppovi hráči v utkání dominovali

Nedělní odpolední zápas na Old Trafford byl oslavou fotbalu, přišel se na něj podívat například i Sir Alex Ferguson. Výsledek utkání byl důležitý především pro Liverpool, který živí naděje na titul. Byť jména na soupiskách slibovala ofenzivní fotbal, fanoušci viděli bezbrankovou remízu.

V základní sestavě domácích chyběl nejspíše ne zcela stoprocentně vyléčený Jesse Lingard, na trávníku se tak objevili dva hrotoví útočníci – Lukaku a Rashford. Ve středové řadě nastoupili Pogba, Mata a Herrera. Dohrál však jediný, o tom však později.

Hned v úvodních minutách se k nepřímému volnému kopu dostali hosté, po přiťuknutí spoluhráčů se pokoušel prostřelit zeď Milner, nicméně neuspěl. Brzy potom fauloval uprostřed hřiště kapitán Henderson Rashforda, od té doby útočník kulhal.

Po čtvrthodině pronikal do vápna stoper Matip, Herrera jej skopl. Salah přímý volný kop v gól nepřeměnil, střela letěla nad.

Liverpool byl jak v první, tak i ve druhém poločase nebezpečnějším týmem, vytvořil si řadu šancí a nadějných situací, nicméně prosadit se nemohl. Nebylo výjimkou, že domácí zůstali dlouhé minuty zavřeni na vlastní polovině a bránili se jen pomocí odkopů.

19. minuta přinesla první střídání zraněného hráče – Herrera zmizel rovnou v kabinách, místo něj se na hřišti objevil Andreas Perreira. Viditelně v nepohodě byl i Mata, několikrát se opíral o koleno a zkoušel ho zatěžovat. Ošetřovat se nechal i Firmino, který si po špatném došlápnutí vyvrkl kotník. Oba hráči v rozmezí několika minut vystřídali – za Matu Lingard, za Firmina Sturridge.

Pogba na hřišti nezářil, dostal výrazně defenzivní úkoly. V první třetině se dostal k jednomu nebezpečnému centru a jedné střele, kterou vyhlavičkoval van Dijk. Byť byl zápas plný faulů, Mike Oliver měl utkání pevně v rukou, s ledovým klidem řídil utkání a nenechal se vyprovokovat k jakékoliv delší diskuzi s hráči.

Ve 40. minutě se do největší šance poločasu dostal Lingard, když po přihrávce od Lukakua zkoušel na Alisona kličku, ten ho však vychytal. Lingard si navíc obnovil předchozí zranění, hned do poločasu tedy museli domácí třikrát vystřídat a nemohli počítat do konce utkání s jakoukoliv další výměnou hráčů.

V 57. minutě nacentroval Lukaku, k odraženém míči ve vápně se dostal Rashford, který z úhlu levačkou minul. V 66. minutě na druhé straně od autové čáry vykličkoval Wijnaldum, dostal se i ke střele, která však letěla nad břevno Davida De Gey. O 4 minuty později se dostal Nizozemec k hlavičce opět, pod tlakem lehce faulujícího McTominaye se však neprosadil gólově.

V 82. minutě fauloval Ashley Young a vysloužil si žlutou kartu, o pár minut později Shaqiri skopl Rashforda a karetně byl ohodnocen stejným způsobem. Bylo jasné, že se domácí soustředí už jen na to, aby neinkasovali, Liverpool zase nemohl najít recept na urputnou obranu domácích.

Ani po dvou minutách nastavení zápas gól nepřinesl, a tak se mužstva rozešla smírně 0:0. Byť v zápase Liverpool dominoval, ztratil v boji o titul, v tabulce je nyní první už jen o bod před druhým Manchesterem City. Manchester United klesl na pátou příčku, Arsenal totiž zvládl zápas se Southamptonem.