Belgie bez De Bruyneho nestačí na Itálii. Ta však nedohraje v jedenácti

Bronzový tým z mistrovství světa 2018 pomalu opouští nominace belgické reprezentace a spolu s ním odchází i kvalita týmu. Belgie hoří na italské půdě, od soupeře dostala gól už v první minutě.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Itálie skórovala ve všech zápasech Ligy národů
  • Retegui se prosadil i v předchozích zápasech
  • Belgie nastoupila bez Kevina De Bruyneho

Itálie šla do zápasu ve větší pohodě než soupeř, protože měla už dvě výhry na kontě. A nebyly to ledajaké výhry, hlavně ta proti Francii. Italové prohrávali od první minuty, jenže pak třemi góly vývoj fantasticky obrátili.

Následně si dle očekávání poradili i s Izraelci, což se podařilo Belgičanům. Ti už Francii nevyloupili, čímž potvrdili, že z úplného evropského topu postupně mizí. Bez Thibauta Courtoise už to také není ono.

Naopak sestava domácích byla bez překvapení. Omlazení od vítězství na Euru 2021 nemá konce, na druhou stranu stálo tým postup na mistrovství světa v Kataru a i úspěch na dalším evropském šampionátu.

Tentokrát každopádně mladý mančaft začal úžasně. Přesněji by se dalo říct, že začal skoro tak, jako Francie před měsícem právě proti Italům. Nebylo to tentokrát sice v první minutě, i druhá každopádně stojí za pochvalu.

Minimálně z pohledu milovníka fotbalu nešlo akci co vytknout. Začala ještě na obranné polovině, zapojila se do ní polovina týmu a na jejím konci bylo i trochu šťastné finále. Andrea Cambiaso dostal míč do sítě a běžel se radovat.

Pár minut poté to zkoušel další nováček v italském týmu, záložník Samuele Ricci ale hodně minul bránu. Italům každopádně gól extrémně pomohl, soupeř se do utkání nemohl dostat a sledoval kombinující Italy. A to není příjemné pro žádného soupeře.

V 17. minutě pálil další záložník, Lorenzo Pellegrini však též míč netrefil vůbec dobře. Mezi tři tyče nezamířil. Až tři minuty poté se ozvali hosté, útočník Manchesteru City Jeremy Doku svou střelou vybojoval pouze rohový kop.

Z něj ale nebylo vůbec nic a slavilo se naopak na druhé straně. První střelu ještě gólman dokázal fantasticky vyrazit, z dorážky už měl ale útočník Mario Retegui snadnou práci. Zabiják potvrdil parádní formu, kterou má celý rok v italské Atalantě Bergamo.

A Retegui mohl přidat rychle druhý zásah, hlavou však tentokrát bránu vůbec netrefil. Podstatné ale bylo, že Belgii chyběl lídr. Kevin De Bruyne do zápasu od začátku nezasáhl, většina person už kariéru ukončila.

Ze zkušených jmen zůstal na hřišti pouze středopolař Youri Tielemans, který aktuálně kope uprostřed zálohy anglické Aston Villy.

Ve 38. minutě pak viděl červenou kartu Pellegrini a jen o čtyři minuty později Belgie snížila na 2:1. Prosadil se Maxim De Cuyper.

Zdroj: X.com