Barcelona opět zvítězila. Zazářil Yamal, rozhodnul Lewandowski

LaLiga už je v plném proudu a v sobotu večer byl na programu zápas, který bude z tohoto kola asi nejvíce sledovaný. Barcelona přivítala na své půdě Athletic Club Bilbao v čele s Nicem Williamsem. Fenomenální branku vstřelil mladík Lamine Yamal, který tak pokračuje ve skvělé formě. Sancet vyrovnával v závěru poločasu z penalty. V 75. minutě zápas rozhodnul Robert Lewandowski.

• Hansi Flick zůstává stoprocentní
  • Lamine Yamal je ve skvělé formě
  • Skvělý herní projev domácích

V šlágru druhého kola LaLigy byl upírán zrak na dvojici Lamine Yamal a Nico Williams, kteří spolu řádili na EURO 2024 a byli hlavními články španělského úspěchu. Oba jsou to velice dobří kamarádi, a tak mezi nimi v zápase panovala spíše přátelská nálada. Ale na hřišti si určitě nedarovali nic zadarmo ba naopak se chtěli oba ukázat. Samozřejmě s vzájemným respektem.

První poločas

Standardní situace ve 24. minutě přinesla odražený balón ke španělskému talentu z Barcelony a ten už s ním toho tolik nevymýšlel a jednoduše poslal balón na zadní tyč, ten i po trochu nešťastné teči soupeře skončil v síti. Znamenalo to vedení v zápase pro domácí tým a vypadalo to, že domácí budou dominovat.

To se i dělo, ale v závěru prvního poločasu přišla hodně nepřehledná situace před bránou Ter Stegena, kde se na zem skácel hráč hostů Alex Berenguer po skluzu v pokutovém území ze strany 17letého Cubarsího. Rozhodčí prvně odmítnul penaltu nařídit, ale VAR ho přivolal k monitoru a po zhlédnutí celé situace penaltu nakonec přisoudil hostům. Tu s naprostým přehledem proměnil Sancet a nechal zápas stále otevřený.

Druhý poločas

Barceloně se dařilo si vytvářet dost příležitostí, ale nedařilo je proměňovat. Obrovskou šanci v 64. minutě zahodil Lewandowski, měl před sebou už odkrytou bránu, ale skvěle se stihnul přesunout Padilla a gólu zabránil.

To se už ale nikomu nepodařilo v 75. minutě, kdy krásnou přihrávkou vybídnul Raphinha Pedriho, který zkoušel střílený centr do ohně. Mexický brankář Padilla ho odvrátil, ale pouze na polského hroťáka, který se z těchto pozici nemýlí a poslal tak Barcelonu do vedení 2:1.

Barcelona a její herní projev

Hansi Flick je novým trenérem na lavičce Barcelony a jeho tým zatím v lize šlape a funguje. Nejsou to přesvědčivé výsledky, ale jsou vítězné, to je to hlavní. Katalánci se herně určitě netrápí, protože opět na balónu dominovali a dokázali si vytvářet pěkné šance.

Kombinace na jeden dotek na lajně se v zápase objevovala opravdu často. Marc Bernal opět předvedl na 17letého defenzivního záložníka skvělý výkon. Jeho přehled ve hře je pro herní styl Barcelony obrovsky důležitý a určitě se vedle Pedriho neztratil.

Barcelona musí doufat, že jí do tohoto nehodí vidle žádné zranění a jiné podobné problémy. To jsou totiž typické problémy Katalánců z předchozích sezón.

Zdroj: LaLiga, Fotmob.com, Nova Sport