Barcelona deklasovala Valladolid sedmi góly. Raphinha zazářil hattrickem a dvěma asistencemi

Program čtvrtého kola La Ligy otevřel v sobotu vpodvečer zápas mezi Barcelonou a Realem Valladolid. Favorit v duelu s nováčkem nezaváhal a předvedl velké střelecké představení. Významný podíl na vítězství 7:0 měl Raphinha s třemi góly a dvěma asistencemi. Dále se trefili Lewandowski, Koundé, Olmo a Torres.

• V prvním poločase vstřelila Barcelona tři góly
  • Domácí nakonec uštědřili outsiderovi debakl 7:0, Raphinha dosáhl na pět kanadských bodů
  • Katalánský celek zůstává stoprocentní a nadále vládne tabulce

Barcelona coby jediný dosud stoprocentní tým španělské nejvyšší soutěže, který do sezony vstoupil výhrami nad Valencií, Bilbaem a Vallecanem, se musela nově obejít bez Marca Bernala. Mladý nadějný záložník si v závěru minulého utkání vážně poranil koleno a přidal se k ostatním absentujícím, například ke Gavimu, Frenkiemu de Jongovi či Ronaldu Araújovi.

Valladolid, který po svém návratu mezi elitu zatím zvítězil nad Espanyolem, prohrál s Realem Madrid a remizoval s Leganés, se od začátku klání na olympijském stadionu na kopci Montjuïc proti dobře kombinujícímu katalánskému soupeři hlavně bránil. Olmo v páté minutě trefil zblízka tyč, v desáté jeho gól neplatil kvůli ofsajdu.

Na konci úvodní dvacetiminutovky se už Blaugranas dočkali zaslouženého vedení. Cubarsího pas po náběhu za obranu převzal Raphinha, jemuž se povedlo překonat brankáře přízemním zakončením. 24. minuta přinesla změnu skóre na 2:0, když se z podobné akce, tentokrát s Yamalovou asistencí, prosadil Robert Lewandowski. VAR pak ještě potvrdil platnost branky.

Barcelonská převaha pokračovala i nadále, ačkoliv Marc-André ter Stegen musel předvést nelehký zákrok proti Morově pokusu. Více práce měl ovšem jeho protějšek Karl Hein, mimo jiné ve 39. minutě po tvrdém výstřelu aktivního Olma. Ten o chvíli později podruhé v zápase nastřelil brankovou konstrukci.

Ještě před přestávkou stihla Barça dát třetí gól. V nastavení se po rohovém kopu k odraženému balonu ve vápně dostal Jules Koundé, který svoji úspěšnou ránu otřel o horní část pravé tyče.

Obraz hry se po poločasové pauze příliš nezměnil. Domácí pokračovali v útočné aktivitě a ostřelování soupeřovy brány. Její konstrukce v 57. minutě opět zachránila Valladolid od inkasování, v tomto případě po Lewandowského ráně.

Sedm minut poté rozhozená defenziva hostů trochu nepřehlednou situaci ve vlastním pokutovém území již neustála. Z druhého zásahu v utkání se radoval Raphinha, jehož trefu ještě přezkoumal videoasistent rozhodčího. A v 72. minutě brazilský útočník završil hattrick poté, co na konci rychlého protiútoku poslal míč mezi Heinovýma nohama do sítě.

Kanonáda ovšem pokračovala. V 83. minutě vstřelila branku nedávná posila velkoklubu z Katalánska Dani Olmo, což se mu povedlo i minule ve střetnutí s Vallecanem. Nyní předvedl ve vápně zajímavou individuální gólovou akci. Dvě minuty nato pak uzavřel na 7:0 střelou z první na bližší tyč Ferran Torres.

Oběma posledním střelcům přihrál Raphinha, který se tak stal největší hvězdou duelu. Barcelona má jistotu, že s dvanácti body bude na čele tabulky La Ligy i po čtvrtém kole. Valladolid po těžké prohře zůstává čtyřbodový.

Zdroj: La Liga, Nova Sport 4