Baník sahal v Dánsku po senzační remíze! Kodaň ale udeřila v nastaveném čase a do odvety si přiveze jednogólový náskok

Ve středu večer se Baník představil na Parken Stadium v Kodani, kde se odehrál úvodní zápas třetího předkola Evropské konferenční ligy. Svěřenci trenéra Pavla Hapala se prezentovali velmi sympatickým výkonem a před odvetou není nic rozhodnuto.

Baník se vrací do pohárové Evropy po dlouhých čtrnácti letech. Ve druhém předkole se svěřenci Pavla Hapala utkali s arménským celkem Urartu. Slezský celek vyhrál oba zápasy, celkový poměr byl 7:1.

Kodaň se znovu po roce utkává s českým soupeřem. Na začátku minulé sezony vyzvala v rámci třetího předkola Ligy mistrů pražskou Spartu a o svém postupu nakonec rozhodla až v penaltovém rozstřelu.

Dánský celek byl od úvodního hvizdu aktivnějším celkem, míč držel na svých kopačkách ve většině času. Do první větší příležitosti se dostal v 15. minutě, jenže střela Elyounoussiho nezamířila přesně mezi tři tyče.

O dvě minuty později mohla přijít první změna skóre, fantastickým zákrokem se ale blýskl Jakub Markovič. Ve 21. minutě poprvé více zahrozil také Baník, jenže brankář Trott byl na zakončení Tomáš Riga připraven.

Do kabin se tak nakonec odcházelo za bezbrankového stavu, Kodaň byla ale podstatně aktivnějším celkem, neboť měl 65 % držení míče a vyprodukovala jedenáct střel.

V 65. minutě se do zajímavého protiútoku dostal brazilský křídelník Ewerton. Dostal se i do zakončení, jeho střelu ale Nathan Trott dokázal zneškodnit a následná dorážka Riga letěla vysoko nad bránu soupeře.

Gól v nastaveném čase druhého poločasu

Na konci zápasu přebral Baník otěže do vlastních rukou, velká příležitost Jiřího Klímy ale také nepřinesla míč v síti loňského osmifinalisty Ligy mistrů. Naopak v nastaveném čase druhého dějství se prosadil osmnáctiletý Victor Froholdt, jenž neměl problém uklidit míč do odkryté brány.

Navzdory tomu není před odvetou, jež je na programu ve čtvrtek 15. srpna ve Vítkovicích, nic rozhodnuto.

Zdroj: Premier Sport 2