Chance Liga

Baník doma nezvládl další zápas! Mladá Boleslav si z Ostravy veze veledůležité 3 body, rozhodla už třetí minuta zápasu

Velmi důležitý zápas co do boje o kvalifikaci do evropských pohárů. Ostravský Baník na domácím stadionu v rámci druhého kola nadstavby přivítal Mladou Boleslav. Ta si nakonec ze stadionu ve Vítkovicích odvezla veledůležité vítězství.

300 Kč + až 50.000 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Mnohem lepší vstup do důležitého zápasu druhého kola nadstavby zaznamenali hráči Mladé Boleslavi. Hosté totiž udeřili prakticky z první akce na bránu. Autorem prvního gólu se stal Yusuf, který doklepl do sítě míč po centru z levé strany hřiště.

Pak ale hráli zejména hráči Baníku, kteří měli v prvním poločase jednoznačně více ze hry. Do první opravdu velké šance se domácí dostali ve 22. minutě. Filip Kubala se v pokutovém území dostal k hlavičce po povedeném centru, míč však poslal těsně vedle pravé tyče.

Další obrovskou šanci si Slezané vypracovali o sedm minut později. Matěj Šín byl sám před bránou soupeře, Petr Mikulec ale předvedl velmi kvalitní zákrok a podržel Mladou Boleslav.

Velmi nadějnou střelu na bránu vyslal poté také Tomáš Rigo, ani ta se však mezi tři tyče nevešla. Baník si v prvních 45 minutách vytvořil vskutku veliký tlak na bránu soupeře, jenže gólem ani jedna z vyložených šancí nevedla.

Do druhé obří šance se v závěru první půle dostal Kubala, jenž však orazítkoval tyč. Do kabin tak oba celky odešly za stavu 0:1

Baník doma opět ztratil důležité body

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy poměrně opatrně a pomalu se znovu dostávaly do tempa. Byla to však Mladá Boleslav, která v úvodních 10 minutách dostala do dvou alespoň polovičních šancí. Cíl pro hosty každopádně byl jasný.

A to dohrát to takticky až do konce. V průběhu druhého poločasu byl Baník opět o něco častěji u míče, do pokutového území Mladé Boleslavi mířilo několik centrů.

Jenže ani jeden z nich neznamenal pro obranu hostů opravdu kritické nebezpečí. Trenér Pavel Hapal poté poslal do boje například Jiřího Klímu, Quadriho Adedirana nebo Karla Pojezného. A právě druhý jmenovaný se do konce zápasu dostal k dvěma zakončením.

Ovšem stejně jako v případě Riga, Šína, Kubaly a dalších spoluhráčů to za zády brankáře hostí neskončilo. Mladá Boleslav si tedy z Ostravy odvezla veledůležité tři body a v tabulce skupiny o titul poskočila na čtvrté místo před Baník.

Zdroj: Fortuna liga, O2 TV Sport