Chance Liga
Baník by rád angažoval oporu Sigmy Zorvana. Zájem je ale i ze zahraničí
Baník Ostrava bude hrát v nadcházející sezoně evropské poháry a potřebuje co nejvíce posílit kádr, aby se probojoval do vysněné ligové fáze jedné ze soutěží. Hledat musí v zahraničí, ale dobré prospekty jsou i v Chance Lize. Ostravané se zajímají o Filipa Zorvana, který září v Sigmě Olomouc. Zájem o hráče je ale i v Polsku.

Baník Ostrava bude hrát v nadcházející sezoně evropské poháry a potřebuje co nejvíce posílit kádr, aby se probojoval do vysněné ligové fáze jedné ze soutěží. Hledat musí v zahraničí, ale dobré prospekty jsou i v Chance Lize. Ostravané se zajímají o Filipa Zorvana, který září v Sigmě Olomouc. Zájem o hráče je ale i v Polsku.
- Filip Zorvan v létě téměř jistě skončí v Olomouci
- Devětadvacetiletému hráči v Sigmě skončí smlouva
- Zájem má Baník, ale i kluby z Polska
Sigma Olomouc v základní části vybojovala šestou příčku a navíc se probojovala do finále MOL Cupu. Ten bude hostit na domácím stadionu, přičemž soupeřem jí bude pražská Sparta. Pokud by Olomouc pohár vyhrála, bude potřebovat pořádně posílit svůj kádr.
Ovšem zdá se, že tým naopak výrazně oslabí. Dlouhodobě zraněn’ý Jan Kliment by i tak mohl přestoupit do Slavie, na odchodu je navíc lídr zálohy Filip Zorvan. Devětadvacetiletý záložník v klubu stále neprodloužil smlouvu a nic nenasvědčuje opaku.
Zorvan a jeho statistiky v sezoně 2024/25
Zorvan prošel akamedií Hradce Králové, působil i v Příbrami či Karviné. V létě roku 2022 se přesunul do Olomouce, kde podepsal smlouvu na tři roky. Během nich se vypracoval v lídra, avšak nepatřil mezi hráče, kteří by pravidelně bodovali.
Souboj dvou lídrů v asistencích. 🅰️🔥
— Chance Liga (@chanceliga) April 26, 2025
Lukáš Provod a Filip Zorvan si už desetkrát letos připsali asistenci na gólu svého týmu.
Přidá některý z nich dnes další? 👀 pic.twitter.com/bN9bgkPSSi
To se změnilo až v aktuální sezoně, kdy Zorvan v Chance Lize pětkrát skóroval a desetkrát asistoval, což je řadí mezi nejproduktivnější hráče soutěže. Dvakrát se trefil i v poháru, ve kterém bude chtít Sigmě pomoci k trofeji. A pak už změní dres.
Zájem o hráče je z Baníku i z Polska
O jeho odchodu není pochyb, Zorvan totiž moc dobře cítil, že má šanci na zajímavější štaci. Pražská S do něj ale téměř jistě nepůjdou, nabízí se ale i jiné varianty. Dle serveru inFotbal se o hráče zajímá Baník Ostrava, který bude na podzim bojovat o postup do ligové fáze jednoho z evropských pohárů.
Baník už je s hráčem v kontaktu, ten ale zatím nechce nic slibovat a čeká, jestli nepřijdou ještě jiné nabídky. Zájem má být totiž i z Polska, kde se českým hráčům dlouhodobě daří.
Pro Zorvana by to bylo první zahraniční angažmá, stěžovat by si nemohl ani na výši mzdy. Definitivně se rozhodne po konci sezony.
Zdroj: Autorský článek

-
Chance Ligapřed 5 dny
Sparta nevyprodala pohár s Plzní, fanoušci nechápou ceny lístků. To vyjde levněji zajet do Německa, stěžují si
-
Chance Ligapřed 4 dny
Další problémy ve Spartě? Kuchta se pohádal s Friisem kvůli vystřídání Birmančeviče
-
Ostatnípřed 4 dny
Na stupních vítězů zůstali jen zmatení maskoti. 16letá Ukrajinka udělala rázné gesto
-
Chance Ligapřed 4 dny
Semifinále MOL Cupu mělo dohru. Na trenéra Sigmy Janotku si po zápase počkal útočník Baníku