Aston Ville k bodům nepomohl ani fantastický výkon Reiny. Tottenham si vítězný gól opět nechal až na samotný závěr utkání

Fanoušci ve Villa Parku byli svědky velmi zajímavého utkání. V rámci 26. kola domácí Aston Villa přivítala londýnský Tottenham. I když svěřenci Deana Smitha podali velmi dobrý a bojovný výkon, tak to na body nakonec nestačilo. I přes veškerou snahu brankáře Pepeho Reiny se dvakrát trefil Heung-Min Son a jednou Toby Alderweireld. Nizozemský stoper si dal také vlastní gól a Huga Llorise překonal ještě Bjorn Engels.

Už na konci úvodní desetiminutovky se skóre zápasu měnilo poprvé. Vlastní gól si vstřelil Alderweireld, čímž poslal domácí tým do vedení. Villans od tohoto momentu byli na koni. V 19. minutě mohli své vedení ještě navýšit, proti však byl Erik Dier, který zabránil míči v cestě do sítě na brankové čáře.

Ve 27. minutě se po rohovém kopu dočkali Spurs vyrovnávající branky. Opět se trefil Alderweireld, tentokrát však překonal brankáře Aston Villy Pepeho Reinu. Od vyrovnávající trefy se v první půli do vyložených šancí dostávali pouze hosté Londýna.

Reina se nejprve činil v souboji se stoperem Davidsonem Sanchezem, úspěšný recept na bývalého brankáře Liverpoolu nenašel ani Steven Bergwijn. Spurs pomohl až verdikt sytému VAR, díky kterému mu bylo v nastaveném čase prvního poločasu umožněno zahrávat pokutový kop.

Míče se ujal Son, penaltu však dokázal Reina vyrazit. Z následné dorážky už se korejský fotbalista nemýlil. Díky tomu se do kabin šlo za stavu 1:2 pro Tottenham.

Druhou půli začali aktivněji fotbalisté domácích. A v 53. minutě se dočkali zasloužené odměny. Po rohovém kopu se prosadil stoper Bjorn Engels. Villans tedy srovnali stav utkání na 2:2 a otázka vítěze stále byla otevřená.

Od 70. minuty se činil především Reina. Španělský brankář byl jednoznačně nejlepším hráčem utkání, ale ani on svými zákroky k získaní alespoň jednoho bodu nepomohl. V závěrečné dvacetiminutovce dvakrát vychytal Sona, jednou Alliho i Bergwijna.

Když už se zdálo být hotovo, tak přišla obrovská chyba Engelsa. Tomu prošel míč pod kopačkou a Son se řítil na Reinu úplně sám. Tentokrát španělskému brankáři nedal šanci a svým gólem získal pro Spurs všechny tři body.

Tottenham se tedy po necelém 26. kole nachází se 40. body na páté příčce. Aston Villa zůstala na 25 bodech, tedy pouze o bod před osmnáctým West Hamem, který má zápas k dobru.

Sestřih zápasu mezi Aston Vilou a Tottenhamem.