Arsenal vedl, po Riceově vyloučení ale nakonec s Brightonem remizoval

Třetí kolo Premier League odstartovalo v sobotu odpoledne soubojem Arsenalu s Brightonem. První poločas vyšel lépe Londýňanům, které však za stavu 1:0 na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky oslabil svým vyloučením Declan Rice. Na vedoucí gól Kaie Havertze našel odpověď João Pedro, jenž tak stanovil výsledek 1:1.

• Havertz ve 39. minutě poslal Arsenal do vedení
  • Od úvodu druhého poločasu hráli domácí po Riceově vyloučení v deseti
  • João Pedro v 58. minutě vyrovnal na výsledných 1:1

Oba týmy zahájily nový ročník se stoprocentní úspěšností. Arsenal v úvodních dvou kolech Premier League porazil Wolverhampton a Aston Villu, Brighton & Hove Albion předčil Everton a Manchester United. Seagulls navíc v úterý v ligovém poháru vyhráli 4:0 nad Crawley z třetí nejvyšší anglické soutěže.

Gunners byli doma na Emirates Stadium od začátku ofenzivně trochu aktivnějším mužstvem s mírnou střeleckou převahou. Ve svých dvou zajímavých příležitostech například neuspěl Saka. Soupeře v 16. minutě postihla nepříjemnost v podobě zranění zkušeného Jamese Milnera, kterého tak vystřídal Yasin Ayari.

V dalším průběhu prvního poločasu se odehrávala poměrně vyrovnaná a docela poklidná fotbalová podívaná. Ve 39. minutě se domácí nakonec dočkali vedoucího gólu. Bukayo Saka posunul míč za obranu na Kaie Havertze, jenž brankáře překonal přesným obloučkem.

V závěru půle viděli žlutou kartu Declan Rice s Thomasem Parteym z celku Mikela Artety a hostující trenér Fabian Hürzeler. Jeho svěřenci se do přestávky na brankovou odpověď nezmohli, takže pauza proběhla za stavu 1:0. Na tomto prozatímním skóre Trossardova střela do gólmanových rukavic z nastavení nemohla nic změnit.

Po návratu ze šatny se Rice na hřišti dlouho nezdržel. Ve 49. minutě totiž na útočné polovině fauloval a následně se zřejmě Veltmanovi pokusil zabránit v rozehrání. Hlavní rozhodčí záložníkovi, jehož protihráč nakopl do nohy, ukázal druhou žlutou a tedy červenou kartu.

Uběhlo necelých deset minut a Arsenal v deseti inkasoval gól, vůbec poprvé v sezoně. Z dorážky po Mintehově zakončení vyrovnal na 1:1 João Pedro. Hosté se v konfrontaci s oslabeným protivníkem nechtěli spokojit s bodem a nadále projevovali ofenzivní snahu.

Ani londýnský tým ovšem v oslabení úplně nerezignoval na ohrožování soupeřovy brány. V 75. minutě nevyužil velkou šanci Havertz, který neuspěl tváří v tvář gólmanovi Bartu Verbruggenovi. Na opačné straně pak brankář David Raya vychytal Ayariho.

Přestože měl Brighton vzhledem k početní výhodě ve druhém poločase více ze hry, na rozhodující zásah ve zbytku utkání, včetně šesti nastavených minut, nedosáhl. Stejně jako Arsenal tedy kvůli remíze poprvé v ročníku ztratil.

Zdroj: Premier League, Canal+ Sport