Arsenal porazil Wolves 2:0. Trefily se ofenzivní hvězdy

Arsenal zvládl úvodní utkání Premier League, doma zdolal Wolverhampton 2:0. Na vítězství se poměrně nadřel, soupeř měl hlavně po výměně stran dobrou pasáž, ze které ale gól nedal a v závěru podruhé inkasoval.

300 Kč + až 50.000 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Arsenal šel do zápasu jako velký favorit, i protože soupeře před sezonou opustily dvě opory. Nedařilo se mu ale v prvních 25 minutách pořádně dostat do zápasu, Wolves až překvapivě dobře bránili.

Ve 25. minutě ale trápení prolomil Kai Havertz, když si naskočil na centr Bukaya Saky. Hosté ale neznervóznili a následně měli dobrou desetiminutovku. Nejprve pálil z přímého kopu těsně vedle Jean-Ricner Bellegarde.

Ve 36. minutě se musel vytáhnout David Raya, když zneškodnil hlavičku Jorgena Stranda Larsena. Závěr první půle už větší šanci nenabídl a do kabin se tak šlo za těsného vedení Arsenalu 1:0.

Po výměně stran mohl vedení Gunners dvojnásobit Havertz, v dobré pozici však netrefil balón dobře. A v 59. minutě kroutil balón k levé tyči Thomas Partey, mezi tři tyče ho ale nakonec přeci jen nedostal.

Následovala dobrá pasáž outsidera, Wolves dokonce hodně drželi míč, gólman Raya ale pořádnou práci neměl. Nejzajímavější byl pokus Rayana Ait-Nouriho, který ale bránu o kousek minul. A vlky to mrzelo.

V 76. minutě se totiž do míče opřel Saka a parádní střelou nedal José Sáovi šanci. O výhře bylo rozhodnuto. Následně už Gunners dohrávali utkání zkušeně a Wolves v podstatě do žádného nebezpečí nepustili.

Po prvním kole tak Arsenal má na kontě tři body, naopak Wolves o svůj první zisk zabojují další kolo doma.

Zdroj: Canal+ Sport