Blog

Arsenal po prohře s Aston Villou přišel o šanci na sedmé místo

Fotbalisté Arsenalu nezvládli zápas na hřišti Aston Villy a po prohře 0:1 je jasné, že na sedmém místě zaručujícím Evropskou ligu neskončí. Naopak Aston Villa je výrazně blíž záchraně.

zdroj: Arsenal.com

Úvod zápasu byl plný nepřesností a faulů, první šance tak přišla až ve 27. minutě a hned z toho byl gól. Rohový kop prodloužil Mings na zadní tyč, odkud krásnou střelou otevřel skóre zápasu Trezeguet.

Arsenal poprvé zahrozil ve 30. minutě, Ceballos však branku netrefil. Arsenal byl po zbytek první půle aktivnější, obrana domácích ale fungovala na jedničku, zároveň hráči Gunners byli nepřesní. O poločase tedy Villa vedla 1:0.

Druhou půli odšpuntovala střela Saky, ta však bránu přestřelila. V 56. minutě pálil Aubameyang, jeho pokus ale zablokoval bránící hráč Aston Villy. Rozhodnout mohl Davis v 76. minutě, kdy po pasu Grealishe v tutové šanci minul zadní tyč.

V 78. minutě po centru Pépého orazítkoval tyč Eddie Nketiah, minutu nato Martinez na druhé straně vyboxoval střelu McGinna. Poslední minutky zápasu už Aston Villa ubránila a po výhře 1:0 je blízko záchraně.