Blog

Argentina s Brazílii prožili černý den. Oba týmy podlehly s outsidery

Argentina a Brazílie měli na programu Jihoamerickou kvalifikaci na mistrovství světa 2026 v USA, Mexiku a Kanadě. Své zápasy sehráli obhájci z Argentini a brazilští kanárci. Tým Lionela Scaloniho sehrál zápas s Kolumbií, která hrála na vlastní půdě. Hvězdný tým Brazilců sehrál duel s Paraguayí.

• Ztráta bodů favoritů
  • Brazílie je v tabulce pátá, Argentina první
  • Romero je i přes prohru na tým hrdý

Argentina vs. Kolumbie

Tým mistrů světa držel 12 zápasovou vítěznou šnůru od zápasu proti Brazílii z roku 2023. V tomto daném zápasu Argentinci zvítězili 1:0 a hrdinou byl Nicolás Otamendi.

Tuto vítěznou sérii ukončuje Kolumbie výsledkem 2:1. Reprízu finále Copa Ameriky jsme měli možnost vidět pouze po necelých dvou měsících. Argentina ve finále Kolumbii zdolala 2:1 po prodloužení a vyhrála tak velice cennou trofej.

V tomto finále se zranil podle mnohých nejlepší hráč světa Lionel Messi a i proto v této repríze do zápasu nemohl nastoupit. Hvězdou celého zápasu se stal James Rodriguez z Kolumbie, připsal si gól a asistenci.

První poločas nabídnul pouze jednu branku ve 25. minutě skórovali domácí díky Yersonovi Mosquerovi, přihrával mu již zmíněný Rodriguez.

V tom druhém se nám skóre změnilo dvakrát. Z kraje poločasu vyrovnal Nicolás González a vypadalo to že by možná mohla Argentina celý zápas i obrátit. Před 60. minutou by ale nesměl odpískat sudí Piero Maza Gomez odpískat penaltu, kterou s přehledem proměnil Rodriguez.

Zápas tedy skončil 2:1 pro Kolumbii, ale Argentině to tolik vadit nemusí, protože stále drží první místo kvalifikační tabulky. Cristian Romero i přes prohru po zápase ukázal všem, že je na tým pyšný tím že poukázal na znak vítěze mistrovství světa 2022.

Brazílie vs. Paraguay

Brazilský tým, který je plný velkých hvězd šokovaně podlehnul totálním outsiderům z Paraguaje 1:0. V základní sestavě za kanárky nastoupil např. Rodrygo, Endrick nebo také Vinicius Jr, který je jeden ze tří favoritů na zisk zlatého míče.

Gólovou radost domácím fanouškům a hráčům vykouzlil hráč týmu Davida Beckhama Interu Miami Diego Goméz už ve 20. minutě.

Fotbal to moc pohledný nebyl ani na jednu stranu, ale důležitý je ve finále výsledek. Pro Brazílii to teď moc nevypadá dobře ani v tabulce, protože drží pouze pátou příčku.

Prvních šest míst z této tabulky se automaticky kvalifikuje na mistrovství světa. Sedmé místo znamená postup do předkola.

Zatím to tedy Brazílii stačím, ale další zaváhání si už nesmí dovolit. V případě další ztráty bodů už se klidně může stát, že kanárci spadnou až na 8. místo. Osmá Bolívie totiž na Brazilce ztrácí pouze jeden jediný bod. Stejně na tom je Paraguay, který drží již zmíněné 7. místo.

Kopa Amerika se jim také moc nepovedla kdy vypadala už ve čtvrtfinále proti Uruguayi po penaltovém rozstřelu.

Zdroj: Fotmob.com, X, ESPN