Spojte se s námi


Fotbal

Anglie proti celému světu. Proč nikdo nepřeje Albionu triumf na Euru?

Anglie se poprvé v historii dostala do finále mistrovství Evropy, má tak šanci tuto trofej poprvé získat. Brutální většina fotbalových fanoušků bude však stát na straně Itálie, Albionu přeje jen málokdo. Proč tomu tak je?

Publikováno

dne

Anglie se poprvé v historii dostala do finále mistrovství Evropy, má tak šanci tuto trofej poprvé získat. Brutální většina fotbalových fanoušků bude však stát na straně Itálie, Albionu přeje jen málokdo. Proč tomu tak je?

Angličtí fanoušci patří k těm nejvášnivějším v Evropě, zároveň ale také k jedněm z nejarogantnějších.

Od startu každého turnaje se vidí rovnou ve finále, popěvek „It’s coming home“ zpívají po celou dobu šampionátu. Odkazují tím na to, že anglická reprezentace společně se skotskou je nejstarší na světě.

Ovšem fotbalovým domovem se Anglii tak úplně nazývat nedá, když za celou dlouhou historii vyhrála pouze jednu trofej a to se ještě musíme ohlédnout daleko zpět, až do roku 1966.

Však na to taky narážel Dán Kasper Schmeichel, když dostal otázku na toto téma. „A bylo to někdy doma? Vyhráli jste to někdy?“ rýpl si gólman Leicesteru.

Dalším faktorem, co fanoušky velice rozčiluje, je arogance a namyšlenost britských médií a expertů. Sportovní noviny nemají problém napsat před semifinále s Dánskem, že Anglii čeká ve finále Itálie.

Gary Lineker, Jamie Carragher a další v Premier League hrdě bojují proti simulování, když ale stejný čin předvede Raheem Sterling, je to podle nich „chytrost“.

Ne nadarmo se tak na internetu objevují obrázky, jak celá Evropa bude fandit Itálii.

Další vlnu nesympatií si Angličané na sebe strhli na tomto šampionátu. Fanoušci pravidelně v každém zápase neuctivě bučí na hymnu soupeře.

Anglie navíc takřka znemožnila ostatním fanouškům vstup do země, tudíž se na stadion dostanou jen domácí příznivci.

V osmifinále proti Německu dělala Anglie vše pro to, aby svého soupeře rozhodila, dokonce jej ani nepustila na předzápasový trénink na stadion.

Obrovskou vlnu negativních reakcí na sebe strhli angličtí fanoušci po zápase. Na internetu kolovala fotka malé holčičky v německých barvách, jak brečí z prohry.

Angličtí „hrdinové“ ji začali nazývat „malou dě**ou“ a „nacistickou k**vou“ s tím, že si prohru stejně zaslouží, jelikož je to Hitlerova příbuzná.

Nejvíc fanoušků si však proti sobě Anglie poštvala v semifinále proti Dánsku. Rozhodující gól totiž padl hodně sporným způsobem.

Na hřišti byly v jednu chvíli dva balóny, rozhodčí však hru nepřerušil. Následně Sterling pádu hodně přidal, sudí se však nešel ani podívat na VAR.

Angličtí fanoušci se kromě již klasického bučení při hymně „ukázali“ ještě v jiném světle. Brankáře Kaspera Schmeichela se snažili při penaltě rozhodit namířeným laserem do očí, což mu dle experta mohlo způsobit i trvalé následky.

Vše navíc podporuje nesporná domácí výhoda, která dělá letošní EURO neregulérní. Za to sice Anglie nemůže, ale dává jí to obrovskou výhodu.

Zatímco některé týmy nalétaly přes 10 tisíc kilometrů, Anglie se kromě jednoho výletu do Říma nemusela hnout z hotelu.

Hned 6 ze 7 duelů odehrála na domácím Wembley, kam se prakticky nemají šanci dostat fanoušci soupeře.

Dánové museli ve čtvrtfinále cestovat do Baku, vypořádat se s úmorným vedrem, časovým posunem, několikahodinovým letem a pak se vrátit do Londýna, Albion tyto problémy nezná.

Ve finále mistrovství Evropy se tak spousta fanoušků postaví na stranu soupeře, přát triumf Anglii je v tuto chvíli velice těžké.

Zdroj: Twitter, Livesport

Reklama

Oblíbené