Ancelotti po El Clásicu: Je mi úplně jedno, že jsme prohráli

Real Madrid ani ve svém 2. přátelském zápase nevyhrál. Tentokrát bílý balet nestačil poměrem 1:2 na odvěkého rivala z Barcelony. Carlo Ancelotti ovšem na pozápasové tiskové konferenci zůstal ledově klidný.

Real Madrid ani ve svém 2. přátelském zápase nevyhrál. Tentokrát bílý balet nestačil poměrem 1:2 na odvěkého rivala z Barcelony. Carlo Ancelotti ovšem na pozápasové tiskové konferenci zůstal ledově klidný. Mohlo by se zdát, že neúspěchy v letní přípravě vedou k různým myšlenkám v hlavě italského trenéra, opak je však pravdou.

Průběh zápasu

Oba týmy nastoupili v nekompletních sestavách, jelikož drtivá většina hráčů absolvovala EURO nebo Copa America. Hráči se tak pomalu teprve začleňují do letní přípravy svých týmů. Mohli jsme tak vidět na pravém obránci v dresu Barcelony nastoupit Alexe Valleho, kterému je teprve 20 let, a ještě nezažil soutěžní debut v katalánském dresu.

Skóre zápasu otevřel až ve 42. minutě Pau Victor, který jen doklepl míč do prázdné branky po přihrávce Roberta Lewandowského. Do té doby byl však daleko aktivnější madridský celek, který si vypracoval několik dobrých příležitostí. V šanci se ocitli Endrick nebo Brahim Diaz, ter Stegen ovšem vše pochytal.

Tentýž hrát přidal v 54. minutě i svůj 2. gól. 22letý křídelník byl opět ve správný čas na správném místě, čehož dokázal využít ke střelení branky. Samozřejmě do 2. poločasu oba trenéři provedli vícero změn, které ještě doplnili v 60. minutě dalšími střídáními. Skóre zápasu poté už jen korigoval Nico Paz, který si naskočil na skvěle zahraný rohový kop Ardy Gulera.

Ancelotti nepropadá panice

Italský stratég je známý svým ledovým klidem, který byl k vidění při cestě za titulem v Lize mistrů na jaře 2022 i letos. Svůj klid tak zachoval i tentokrát: „Neblázněme, jsou to jen přátelské zápasy.“ Ancelotti tak jen a jen potvrdil, že Real Madrid se zabírá spíše soutěžními zápasy a z těch přátelských nedělá žádné závěry.

„Výsledek není vůbec důležitý, podstatné je, aby se hráči dostali do formy. Hlavně musíme pomalu zapracovat hráče, kteří se teprve vracejí z přestávky. Nepřemýšlíme ani nad taktickými věcmi, řešíme jen, aby všichni dostali nějaký herní čas. Taktiku budeme řešit před ostrým zápasem,“ vysvětluje Ancelotti.

Luka Modrič je ve 38 letech jedním z nejzkušenějších hráčů v kabině Realu Madrid. I přes svůj pokročilý věk ve 2 přátelských zápasech odehrál 135 minut, čímž se řadí k nejvíce vytěžovaným hráčům celého týmu. „Vrátil se ve skvělé formě, a to mu dovolilo hrát. Během zápasu jsem s ním nemluvil, prostě hrál až do konce,“ dodává italský trenér.

Zbývá už jen otázka, jak Ancelotti začlení do sestavy nově příchozího Kyliana Mbappého a jaký systém zvolí? Vrátí se Real Madrid do systému 4-3-3 jako tomu bylo v poslední dekádě zvykem, nebo zůstane v diamantové formaci? Odpověď na tyto otázky zjistíme 14. srpna, kdy bílý balet čeká evropský Superpohár. Jedna věc je však jisté, Real Madrid nepřivede už žádné posily.

Zdroj: Forbes, Real Madrid