Ambiciózní Liberec nedopustil překvapení. Slovan jednoznačně porazil porazil Karvinou, výhru režíroval Hlavatý

Slovan Liberec zahájil nový ligový ročník vítězně. Na hřišti Karviné zvítězil poměrně jednoznačně 3:1, velkou zásluhu na tom má Michal Hlavatý, který zapsal dvě asistence. V dresu Slovanu skórovali Denis Višinský, Adam Ševínský a Ľubomír Tupta.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

• Slovan Liberec zahájil novou sezónu vítězně
  • Na hřišti Karviné vyhrál jednoznačně 3:1
  • Mezi střelce Slovanu se zapsali Denis Višinský, Adam Ševínský a Ľubomír Tupta

Vstup do utkání vyšel mnohem lépe domácím. Osmadvacetiletý slovenský záložník Rajmund Mikuš adresoval přihrávku Martinovi Regálimu a ten se postaral o krásný první gól zápasu. Ten vymetl levý horní roh soupeřovy brány.

V sedmé minutě mohla jít Karviná do dvougólového vedení. Denny Samko ale zahodil velmi dobrou příležitost ke skórování, když z prostoru pokutového území až trestuhodně přestřelil bránu.

Hráči Slovanu si první větší šanci vypracovali až ve 21. minutě. Michal Hlavatý ale svůj projektil nasměroval pouze do rukavic připraveného brankáře. O čtyři minuty později vyslal Samko další zajímavý pokus směrem na bránu hostů, opět ale bez úspěchu.

Liberec pak ještě v průběhu prvního poločasu otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch. Denis Višinský se ocitl sám před gólmanem Milanem Knoblochem a pohodlně uklidil míč do sítě. Ve 26. minutě tak bylo srovnáno na 1:1.

Ve 34. minutě už to bylo 2:1 pro Liberec. A znovu u toho byl Hlavatý, který zaznamenal svou druhou asistenci. Rohový kop rozehrál ideálně pro Adama Ševínského, který vyskočil nejvýše ze všech a hlavičkou poslal míč do sítě.

Karviná se ovšem nevzdávala a ještě v nastavení první půle mohla vyrovnat. Amar Memič se v pokutovém území zbavil obránce Slovanu a poslal velice nadějný pokus směrem k pravé tyči. Hugo Jan Bačkovský ale předvedl skvělý zákrok.

Liberec si v druhém poločase pohlídal vítězství

V druhém poločase oba týmy viditelně zvolnily na tempu, přičemž právě druhé dějství příliš mnoho fotbalové krásy nenabídl.

Fotbalisté Slovanu Liberec se ale přece jen ještě jednoho gólu dočkali. Kosovský záložník Qendrim Zyba adresoval přihrávku na Ľubomíra Tuptu, jenž už neměl problém se zvýšením skóre zápasu na 3:1.

Podle aktuální tabulky se tak Slovan dostal do čela soutěže. Před zápasem Slovácka se Slavií se třemi body druhá Plzeň, třetí Jablonec, čtvrtá Sigma Olomouc. Pátou příčku prozatím drží Bohemians a nejlepší šestici uzavírá pražská Sparta.

Zdroj: Chance Liga, FC Slovan Liberec