Premier League
Newcastle United se zapojil do boje proti jednorázovým plastům
Aktuálně nejseverněji situovaný klub v Premier League se přidal k boji proti jednorázovým plastům. Patří tak mezi první kluby v anglické nejvyšší soutěži, které tak učinily. Jedná se o podporu iniciativy Sky Ocean Rescue s nadějí ovlivnit smýšlení komunity v regionu Severovýchodní Anglie, kde se Newcastle nachází.
V rámci tohoto boje přestane klub používat plastové láhve na jedno použití, kterých hráči s personálem ročně využili v průměru okolo 48 000. Nyní každý hráč i člen personálu obdrží láhve bez bisfenolu A (BPA), což je organická sloučenina, jenž se využívá při výrobě plastů.
Newcastle se snažil již v minulosti omezit číslovku 48 000 plastových láhví instalací systému Pure Ionic Water, který zajišťuje filtrovanou, čistou a minerální vodu přístupnou napříč celým tréninkovým centrem v Bentonu. Tato voda má pro hráče mít mimo jiné řadu potvrzených zdravotních přínosů.
Vedoucí sportovních věd pro Newcastle Jamie Harley se vyjádřil, že hydratace je samozřejmě klíčovým faktorem pro zdraví a pohodu hráčů. „Existují klíčové rozdíly v kvalitě různých druhů balené vody, jež jsme používali v minulých letech. Jsme tedy rádi, že jsme nyní schopni poskytnout trvalé řešení na podporu hráčů během tréninků i zápasů,“ pokračoval Harley.
„Systém Pure Ionic nám poskytuje kompletní řešení pro tréninkové centrum. Poskytuje nám čistou, vyváženou a pitnou vodu, bohatou na minerály. Je zavedena v šatnách, restauraci, zdravotnických místnostech i v posilovně.“
„Pokud navíc vidíme přínosy na fyzické úrovni a zároveň zlepšujeme náš dopad na životní prostředí, je to výhodné pro všechny“ komentoval spokojeně člen klubového personálu.
Každý rok se vyhodí více než 8 milionů tun plastů, přičemž většina z toho se vyplaví do moře. „Toto je další velký krok vpřed v našem dlouhodobém úsilí o snížení dopadu, který máme na životní prostředí,“ pochvaluje si připojení k iniciativě Eddie Rutherford, jenž se stará o klubová zařízení.
„Byli jsme hrdí na to, že jsme v roce 2012 byli prvním fotbalovým klubem na světě s pozitivním dopadem na životní prostředí. Pokračovali jsme v zavádění pozitivních změn po všech našich stránkách, abychom byli v této oblasti efektivnější a méně nehospodární,“ pokračoval Rutherford.
„Fotbalové kluby hrají speciální roli ve svých komunitách a doufáme, že příklad, který nastavujeme, bude povzbuzovat i ostatní, aby přemýšleli o tom, kolik plastů zbytečně používají a podívali se na udržitelné alternativy,“ zakončil své vyjádření Eddie Rutherford.
-
Fotbalpřed 2 dny
VIDEO: Fanynka Kolumbie při zápase ukázala prsa, získala si potlesk celé tribuny
-
Bundesligapřed 1 dnem
VIDEO: Neuvěřitelný gól Hložka proti Lipsku. Takto si pohrál s obráncem a nádherně zavěsil
-
Chance Ligapřed 2 dny
Sparta chystá velký přestup. Lars Friis žádá posilu z ostravského Baníku. Ve hře jsou až dva miliony eur
-
Chance Ligapřed 1 dnem
Baník chce v zimě přivést reprezentanta! Ostravský klub je údajně připraven zaplatit miliony za útočníka s vynikající bilancí