Spojte se s námi


Premier League

Na všem špatném je něco dobrého, aneb nepovedený návrat Brandona Rodgerse do Premier League

Publikováno

dne

Vedení Leicesteru City se rozhodlo udělat přítrž špatným výsledkům týmu, a tak často kritizovaného lodivoda Clauda Puela nahradil ex-liverpoolský manažer Brendan Rodgers. Toho čekala již v neděli od 13 hodin první náročná zkouška, a to v podobě zápasu s velmi nebezpečným Watfordem.

Skotský manažer před svým prvním utkání na lavičce Lišek vymyslel několik změn. Ta největší byla v rozestavení týmu. Leicester totiž překvapivě nastoupil od první minuty ve formaci 3-4-2-1. Je jasné, že Rodgers chtěl tímto seskupením využít zejména schopnosti velice ofenzivních křídelních obránců, Ricarda Pereiry a Bena Chilwella. Vyšel mu tento tah? A jak si vedli jeho svěřenci na horké půdě Vicarage Road?

Leicester do utkání nevstoupil vůbec dobře! Watford totiž už v 5. minutě zahrával standardní situaci z levé strany a po fantastickém centru Deulofea se do zakončení dostal Deeney. Angličan dokázal hlavičkou otevřít gólový účet. 1:0! Když však pomineme úvodní desetiminutovku, hostující celek předváděl velmi kvalitní fotbal.

Hráči Leicesteru byli dominantnějším a klidnějším mužstvem, než jsme u nich mohli pozorovat v předchozích utkáních pod vedením francouzské manažera. Lišky hrozily zejména ze stran, kde se dařilo přesně centrovat oběma již zmíněným wing-backům. Obrana Watfordu však byla opravdu tvrdým oříškem.

Po prvním poločase byl stav utkání příznivější pro domácí mužstvo. To mělo převahu ve středu hřiště, kde skvěle pracovala čtveřice hráčů ve žlutočerném. Watford je totiž známý svým rozestavení 4-2-2-2, ve kterém dokáže výborně zhušťovat střed hřiště a vytvářet prostor na krajích dvěma ofenzivním obráncům, Janmaatovi s Holebasem. Můžeme vidět určitou podobnost u taktiky obou celků!

Ve druhé půli se tempo rapidně zvýšilo. Watford trochu zalezl a zvolil defenzivnější pojetí hry, snažil se také hrozit z rychlých a úderných protiútoků. Leicester držel více balón, což je také jedním z charakteristických rysů hry Brendana Rodgerse, a postupem času si vytvářel zajímavé příležitosti.

Leicester však k jeho smůle zužovala nepřesnost v rozehrávce, především u stoperské trojice. Důležitým faktorem bylo střídání v 65. minutě, kdy Rodgers na hřiště vyslal Demaraie Graye místo téměř neviditelného Harveyho Barnese. Anglický křídelník znatelně hru oživil!

V 74. minutě přišlo zasloužené vyrovnání. Leicesteru se konečně podařilo dostat za organizovanou obranu Watfordu a po krásné průnikové přihrávce Tielemanse rozvlnil síť kanonýr Jamie Vardy. 1:1! Hostující celek se od této chvíle hnal za rozhodující brankou. A ta přišla, ale na druhé straně. Po nepřesné rozehrávce brankáře Schmeichela našel skulinku v defenzivě modrých skvěle hrající Deeney. Jeho přihrávku zakončil po následném průniku André Gray. Watford díky vstřelenému gólu v nastavení zvítězil 2:1!

Musíme však uznat, že efekt nového trenéra byl znát a Leicesteru se po dlouhé době herně dařilo. Výsledek sice není pro Brendana Rodgerse a jeho svěřence pozitivní, ale herní projev určitě ano. Lišky mají na čem stavět a s ostříleným skotským manažerem by jim to mohlo klapat!

Reklama

Oblíbené